تغییر کاربری و واگذاری زمین ورزشی روستای برکه خلف جزیره قشم

حسن حسینی از معتمدان و رئیس سابق شورای اسلامی روستای برکه خلف قشم گفت: زمین ورزشی فوتبال برکه خلف با تغییر کاربری ورزشی به مسکونی  به افرادی خارج از این روستا واگذار شده است . وی ‌اضافه کرد: این اراضی در تملک روستائیان بوده و در حدود ۲۵ سال پیش توسط برخی از اهالی خیر […]

حسن حسینی از معتمدان و رئیس سابق شورای اسلامی روستای برکه خلف قشم گفت: زمین ورزشی فوتبال برکه خلف با تغییر کاربری ورزشی به مسکونی  به افرادی خارج از این روستا واگذار شده است .

وی ‌اضافه کرد: این اراضی در تملک روستائیان بوده و در حدود ۲۵ سال پیش توسط برخی از اهالی خیر جهت کاربری ورزشی و احداث زمین خاکی فوتبال اهدا شده است.

عضو پیشین روستای برکه خلف قشم اضافه کرد: این زمین به متراژ ۱۵ هزار مترمربع با صرف هزینه ای بالغ بر ۳۰ میلیون تومان در آن زمان تسطیح و خاک برداری شد.

این معتمد روستا اضافه کرد: در حال حاضر بودجه لازم برای خاکریزی و تسطیح یک زمین ورزشی فوتبال حداقل ۸۰۰ میلیون می باشد که متاسفانه در این واگذاری شبهه ناک، به نیت و اهداف اهدا کنندگان زمین و همچنین هزینه های که بابت خاکریزی و تسطیح زمین ورزشی انجام گرفته است، جفا صورت گرفت.

حسینی با بیان اینکه این زمین ورزشی خاکی فوتبال از ۲۵ سال پیش تا قبل از ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۹ مورد استفاده جوانان روستای برکه خلف و روستاهای اطراف بود، افزود: اقدام بنیاد مسکن قشم در واگذاری زمین ورزشی خاکی فوتبال به افرادی خارج از روستا شبهه ناک است و لازم است مسئولان در این زمینه پاسخگو باشند.

وی با اشاره به اینکه برچیده شدن زمین های ورزشی در هر منطقه ای به میزان جرم و جنایت و افزایش آسیب های اجتماعی در آن منطقه می افزاید، اضافه کرد: افزایش فضای ورزشی در جامعه، سد و مانع محکمی در جلوگیری از ترویج خشونت، بزهکاری و اعتیاد به انواع مواد مخدر در اجتماع است.

حسینی در بخش دیگری از سخنانش افزود: این زمین ورزشی خاکی تنها زمین ورزشی و دلخوشی جوانان روستای برکه خلف در اوقات فراغت شان بود.

به گفته وی؛ اقدام اخیر بنیاد مسکن قشم به واگذاری زمین به افرادی خارج از روستای برکه خلف و قطعه بندی آن بدون در نظر گرفتن مصلحت مردم روستا اقدامی خارج از عرف، اخلاق و منطق است.
حسینی در پایان گفت؛ مردم روستای برکه خلف خواستار رسیدگی مسئولان به این موضوع هستند و از سازمان بازرسی استان، دادستان شهرستان قشم و نهادهای امنیتی خواستار رسیدگی و پیگیری این واگذاری شبهه ناک می باشیم.