امروز

شنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۷:۵۳ قبل از ظهر

تغییر نام  خیابان های قشم اتفاق جالبی است که در طی چند روز اخیر در شهر قشم رخ داده است و تابلو  بلوار های ولیعصر(عج) و گاز به ترتیب به نامهای جمهوری و دکتر شمس اردکانی توسط سازمان منطقه آزاد قشم  تغییر یافته است .

IMG_4195

طبق بند ۲۴ از ماده ۷۱ قانون تشکیلات، وظایف و اختیارات شوراهای اسلامی شهر مصوب مورخ ۱۳۷۵/۳/۱، نام‌گذاری و یا تغییر نام خیابان‌ها و معابر بر عهده شورای اسلامی شهر است .

به نظر می رسد شورای شهر قشم بی خبر از انجام این تغییرات باز با سکوت خود از  وظایفی  که به واسطه انتخاب شدنشان می بایست در قبال مردم  انجام دهند شانه خالی کرده اند.

از طرفی فلسفه وجودی شوراهای اسلامی که استفاده از توان و مشارکت مردم در اداره جامعه است با روند فعلی  شورا در مدیریت شهری قشم  نامشخص و غیر کاربردی شده  است.

اما دامنه سردرگمی  از تناقض قوانین و مقرارت حاکم در شهر قشم  که همچنان مشکل اصلی شهر قشم است امروز به کوچه و خیابان ها رسیده است و معلوم نیست تا کجا ادامه خواهد یافت .

بلوار ولیعصر(عج) که سالیان درازی است بعنوان بلوار اصلی شهر قشم مزین آدرس های محل سکونت و کار شهروندان قشم بود و با عنوان یک نام مقدس از آئین و علاقه ساکنان برگرفته شده بود امروز به جمهوری تغییر نام داده شده است و آنچه مشخص است کلمه اسلامی آن مد نظر سازمان منطقه آزاد نبوده (از طراحی های تابلو مشخص است) چه کلمه اسلامی بعدا اضافه شده است و در عنوان انگلیسی آن وجود ندارد.

حال اگر این تغییر نام به دلیل استفاده از نامهای نامناسب اتفاق می افتاد باز هم جایی برای پذیرفتن آن وجود داشت اما مطمنا تغییر از نام مقدس  امام زمان (عج) به این شکل نشان دهنده اغراض خاصی است که اظهر من الشمس است و جایی برای توضیح باقی نمی گذارد.

IMG_4191

در خصوص تغییر نام بلوار گاز هم آنچه باید گفته شود این است که این نام گذاری به طور یقین مد نظر آقای دکتر شمس اردکانی نبوده و در هر صورت طبق قانون می بایست شورای شهر قشم به عنوان نمایندگان مردم قشم در این مورد تصمیم گیری کنند .

لذا شورای اسلامی شهر قشم با توجه به مسئولیتی که در این موضوع دارد می بایست مهر سکوت و خمودگی را بشکند و حداقل به وظایف قانونی خود جامه عمل بپوشاند.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=7305
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

دیدگاه ها (۲ دیدگاه)

  1. قشمي

    چون سکوت شورای شهر رو همه جزیره با هم خواهند خورد

  2. جواد

    اصلی ترین مشکل مردم شهر قشم حل شد . الحمدلله دیگه مشکلی نداریم.
    فقط بیمارستان خوب نداریم زمین ورزشی مناسب نداریم ، فضای بازی مناسب بچه ها نداریم ، مدارس با امکانات خوب نداریم، خیابان های پاک و محله های تمیز نداریم ، نظارت بر قیمت اجناس و کالاها نداریم ، حمایت از کارهای قرآنی و مذهبی نداریم و ….

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی