تعلل در استفاده از نیروهای بومی در منطقه آزاد قشم

نماینده مردم بندرعباس در مجلس خطاب به نوبخت گفت: اکنون مدت چهار ماه است حکم سه تن از اعضای بومی هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم را نگه داشته‌اند، دلیل این تعلل چه بوده است، چرا این فرصت از هرمزگانی‌ها گرفته می‌شود. احمد مرادی شامگاه چهارشنبه در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی استان هرمزگان با حضور رئیس […]

نماینده مردم بندرعباس در مجلس خطاب به نوبخت گفت: اکنون مدت چهار ماه است حکم سه تن از اعضای بومی هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم را نگه داشته‌اند، دلیل این تعلل چه بوده است، چرا این فرصت از هرمزگانی‌ها گرفته می‌شود.

احمد مرادی شامگاه چهارشنبه در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی استان هرمزگان با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: در خصوص مازاد درآمدهای استانی سهم مردم نادیده گرفته شده است و برابر قانون در راستای تعادل‌بخشی باید ۵۰ درصد از مازاد درآمدها به همان استان به نسبت ۸۰ درصد تملک و ۲۰ درصد جاری باز گردد.

وی بیان داشت: الزام صنایع و مجموعه‌های اقتصادی استان به اشتغال نیروی بومی در مجموعه صنایع و پالایشگاه‌ها از نیازهای اصلی جوانان منطقه است و باید از نیروهای بومی همان منطقه استفاده شود.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس خطاب به نوبخت گفت: تا به‌حال از نیروهای بومی در هیات‌ مدیره‌های سازمان‌های مناطق آزاد و برخی از سازمان‌های دیگر استفاده نشده بود تا اینکه با رایزنی، سه نفر از اعضای هیات مدیره منطقه آزاد قشم از بومی‌های هرمزگان انتخاب شدند و این فرصتی برای استان بود که اکنون مدت ۴ ماه است حکم آنها را نگه کرده‌اند و دلیل تعلل آنها را واقعا نمی‌دانیم بر سر چه بوده است. چرا این فرصت از هرمزگانی‌ها گرفته می‌شود.

مرادی تصریح کرد: با توجه به اینکه مطالبات پیمانکاران در حوزه‌های مختلف آب و برق تاکنون پرداخت نشده و در بخش نیروهای مسلح نیز همین وضعیت است امیدواریم مطالبات پیمانکاران هرچه زودتر به آنها پرداخت شود زیرا آنها هم مشکلاتی دارند که باید برطرف شود.

وی در پایان عنوان داشت: استان هرمزگان با وجود همه ظرفیت‌های ممکن و پتانسیل‌هایی که وجود دارد و انتظارات و خواسته‌های به حقی که مردم دارند باید تا حد ممکن حل شود