تعداد مکتب خانه‌های اهل سنت بعد از انقلاب چند برابر شده است

قائم مقام نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب تعداد مکتب خانه‌های اهل سنت با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست. حجت الاسلام محمد مریدی در مراسم افتتاح مسجد «نور» قشم با اشاره به اهمیت مسجد سازی در اسلام اظهار کرد: مسجد خانه خداست و […]

قائم مقام نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب تعداد مکتب خانه‌های اهل سنت با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

حجت الاسلام محمد مریدی در مراسم افتتاح مسجد «نور» قشم با اشاره به اهمیت مسجد سازی در اسلام اظهار کرد: مسجد خانه خداست و هرکس در ساخت آن کوچکترین مشارکتی داشته باشد از ثواب بسیار بالایی برخوردار است.
وی با اشاره به حمایت دفتر امور اهل سنت هرمزگان از ساخت مساجد در سراسر استان گفت: این دفتر براساس منویات رهبری مبنی بر حمایت از جامعه روحانیون و طلاب اهل‌سنت سالانه تعداد زیادی مجوز ساخت مسجد و مکتبخانه را صادر می‌کند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان با بیان اینکه در سالهای قبل از انقلاب جامعه اهل سنت با بی توجهی روبرو بودند، گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب تعداد کنونی مساجد و مکتبخانه‌های اهل سنت با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

حجت الاسلام مریدی با بیان اینکه تعداد مکتبخانه‌های اهل سنت قبل از انقلاب در سرتاسر استان از تعداد انگشت‌های دست تجاوز نمی‌کرد، گفت: این تعداد اکنون نه تنها به چندین برابر افزایش یافته و بلکه کیفیت ابزار آلات کمک آموزشی به نحو احسنت تغییر کرده است.

مراسم افتتاح مسجد «نور» قشم شب گذشته با حضور قائم مقام نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان، شیخ عبدالرحیم خطیبی امام جمعه محترم اهل سنت قشم و عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور، رئیس منطقه آزاد و فرماندار قشم در این شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/