تصادفات جاده ای در هرمزگان ۱۸درصد کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پلیس هرمزگان، سرهنگ علی اسفندانی بیان داشت: در هشت ماهه امسال تعداد قربانیان ۱۸ درصد و تعداد مجروحان نیز ۱۵ درصد کاهش یافت. رئیس پلیس‌راه هرمزگان عنوان کرد: توجه نکردن به جلو، خستگی و خواب‌آلودگی، واژگونی خودرو، استفاده از تلفن همراه و خوردن و آشامیدن هنگام رانندگی از […]

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پلیس هرمزگان، سرهنگ علی اسفندانی بیان داشت: در هشت ماهه امسال تعداد قربانیان ۱۸ درصد و تعداد مجروحان نیز ۱۵ درصد کاهش یافت.

رئیس پلیس‌راه هرمزگان عنوان کرد: توجه نکردن به جلو، خستگی و خواب‌آلودگی، واژگونی خودرو، استفاده از تلفن همراه و خوردن و آشامیدن هنگام رانندگی از مهم‌ترین عوامل تصادفات جاده‌ای است. حدود ۵۰ درصد حوادث جاده‌ای در استان به علت واژگونی خودرو است.

وی اظهارداشت: ۲۸ درصد تصادف‌های جاده‌ای به علت رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی راکبان موتورسیکلت‌ها است که بیشتر در محور شرق استان و در شب رخ می‌دهد.

سرهنگ اسفندانی ادامه داد: استفاده نکردن از چراغ و لباس‌های شبرنگ و کلاه ایمنی از مهم‌ترین عوامل تصادفات راکبان موتورسیکلت است.

رئیس پلیس‌راه هرمزگان اضافه کرد: ارتقای فرهنگ ترافیک و افزایش آموزش در مدارس از مهم‌ترین برنامه‌های امسال برای ایمنی بیشتر مسافران است.

سرهنگ اسفندانی بابیان اینکه بیش از ۶۰درصد حوادث جاده‌ای در سی کیلومتری شهرها رخ می‌دهد، عنوان کرد: در محور حاجی‌آباد به بندرعباس و بندرعباس به جاسک هم دوربین مداربسته نصب‌شده است و تا پایان سال ۸۰ دوربین در جاده‌های مواصلاتی استان نصب می‌شود