تشکیل پرونده تعزیراتی برای شرکت مشعل‌ گاز قشم

رئیس اداره تعزیرات حکومتی قشم از تشکیل پرونده گرانفروشی برای شرکت مشعل گاز در این شهرستان خبر داد. وحید ترکاشوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قشم، اداره تعزیرات حکومتی با هر گونه گران فروشی و کم فروشی به صورت جدی برخورد می‌کند، اظهار داشت: شرکت مشعل گاز قشم به جای فروش هر سیلندر ۱۱ […]

رئیس اداره تعزیرات حکومتی قشم از تشکیل پرونده گرانفروشی برای شرکت مشعل گاز در این شهرستان خبر داد.
وحید ترکاشوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قشم، اداره تعزیرات حکومتی با هر گونه گران فروشی و کم فروشی به صورت جدی برخورد می‌کند، اظهار داشت: شرکت مشعل گاز قشم به جای فروش هر سیلندر ۱۱ کیلویی به قیمت مصوب ۱۲۵ هزار ریال، آن را با ۲۵ هزار ریال اضافه به مبلغ ۱۵۰ هزار ریال به فروش می‌رساند.

وی ادامه داد: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد این شرکت با توجه به افزایش ۲۵ هزار ریالی برای هر سیلندر ۱۱ کیلویی، هر ماه ۱۱ میلیارد و ۹۶۱ میلیون ریال گرانفروشی کرده است.

به گفته رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان قشم، مبلغ گرانفروشی روزانه این شرکت برابر با ۳۹۸ میلیون و هفتصد هزار ریال می‌باشد.

به گفته وی، گشت مشترک اداره تعزیرات حکومتی شهرستان قشم به همراه نمایندگان فرماندار و دادستان عمومی و انقلاب و عوامل پلیس امنیت اقتصادی شهرستان قشم، پرونده گرانفروشی برای شرکت مشعل گاز قشم تشکیل داد.

ترکاشوند با اظهار اینکه برای برخی از عاملان توزیع متخلف این شرکت نیز پرونده تشکیل شده و برخورد قانونی با آنها انجام خواهد شد، یادآور شد: گرانفروشی و احتکار در همه شرایط، خلاف قانون است و در موقعیت سخت کنونی و با وجود گرفتاری مردم به‌واسطه مشکلات کرونایی و کاهش درآمدها، اینگونه اقدامات از سوی شرکتی همانند مشعل گاز هیچ توجیهی ندارد.

شرکت مشعل گاز قشم یکی از شرکتهای اقماری سازمان منطقه آزاد قشم است که فروش سیلندر گاز مایع در جزیره را بر عهده دارد.

منبع: تسنیم