تردد موقت خودروهای پلاک منطقه آزاد قشم به سرزمین اصلی را آزاد کنید

 مدیرعامل موسسه بازرگانان عالی توسعه تجارت قشم در دیدار با قائم مقام دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور از طرف بازرگانان و ساکنان جزیره قشم خواستار آزادی تردد موقت خودروهای پلاک منطقه آزاد قشم به سرزمین اصلی شد. بنابر اعلام روز دوشنبه روابط عمومی این موسسه، ˈعبدالله اسلامیˈ در دیدار اعضای شورای هماهنگی و همکاری […]

 مدیرعامل موسسه بازرگانان عالی توسعه تجارت قشم در دیدار با قائم مقام دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد کشور از طرف بازرگانان و ساکنان جزیره قشم خواستار آزادی تردد موقت خودروهای پلاک منطقه آزاد قشم به سرزمین اصلی شد.

بنابر اعلام روز دوشنبه روابط عمومی این موسسه، ˈعبدالله اسلامیˈ در دیدار اعضای شورای هماهنگی و همکاری فعالان بخش خصوصی مناطق آزاد کشور با ˈمحمد معزالدینˈ گفت: مردم و فعالان اقتصادی در جزیره قشم خواستار لغو ممنوعیت تردد موقت خودروهای پلاک منطقه آزاد قشم به سرزمین اصلی توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی در این دیدار تردد این خودروها به سرزمین اصلی را از حقوق اولیه همه کسانی دانست که با تحمل سختی های این جزیره در جهت توسعه و اعتلای ایران عزیز تلاش می کنند.

بر اساس بخشنامه گمرک ایران، گمرکات قشم، کیش و چابهار از ابتدای مهرماه از صدور پروانه ورود موقت برای خودروهای سواری دارای پلاک این مناطق منع شدند.

تا پیش از صدور این بخشنامه، صاحبان خودروهای سواری پلاک این مناطق با انجام تشریفات گمرکی و خروج موقت خودرو از این مناطق، می توانستند به مدت یک ماه در سال در داخل کشور تردد کنند.

مدیرعامل موسسه بازرگانان عالی توسعه تجارت قشم همچنین افزایش شعاع تردد خودرو های پلاک منطقه آزاد قشم در سطح استان هرمزگان را از دیگر خواسته های مردم و فعالان اقتصادی جزیره قشم خواند و گفت: همانطور که خودروهای پلاک منطقه آزاد اروند تا مرکز استان خوزستان یعنی اهواز حق تردد دارند، شایسته است مسئولان ذیربط این حق را برای مردم قشم نیز قائل شوند.

اسلامی، دوگانگی مدیریت در تمامی سطوح تصمیم گیری در جزیره قشم را مانع اصلی در روند توسعه این جزیره دانست و تصریح کرد: دولت با ارائه لایحه گسترش محدوده منطقه آزاد قشم به کل جزیره قشم به مجلس شورای اسلامی، می تواند این مانع را از میان بردارد.