«ترامپ» از اظهارات «آسانژ» درباره هک شدن ایمیل‌های دموکرات‌ها حمایت کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا در جدیدترین اظهار نظر توییتری خود، از مصاحبه «جولیان آسانژ» موسس وبگاه افشاگر «ویکی لیکس» حمایت کرد. ترامپ در این توییت ضمن تعجب از اظهارات آسانژ که گفته بود روس‌ها اطلاعات ایمیل‌های «هیلاری کلینتون» را در اختیار او قرار نداده‌اند، نوشت: «آسانژ گفت […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور منتخب آمریکا در جدیدترین اظهار نظر توییتری خود، از مصاحبه «جولیان آسانژ» موسس وبگاه افشاگر «ویکی لیکس» حمایت کرد.

ترامپ در این توییت ضمن تعجب از اظهارات آسانژ که گفته بود روس‌ها اطلاعات ایمیل‌های «هیلاری کلینتون» را در اختیار او قرار نداده‌اند، نوشت: «آسانژ گفت یک پسربچه ۱۴ ساله نیز می‌توانست حساب رایانامه “مایک پودستا” (رئیس کمپین انتخاباتی کلینتون)‌ هک کند. چرا کمیته ملی دموکرات‌ها اینقدر بی‌احتیاط است؟»

آسانژ شب سه‌شنبه در مصاحبه با «شان هنیتی» مجری شبکه «فاکس نیوز» از زبان پودستا افشا کرد که رمز عبور حساب ایمیل او، کلمه Password بوده و بدین صورت حتی یک نوجوان هم می‌توانست آن را هک کند.

وی با بیان اینکه حتی خود کلینتون نیز هیچ اقدامی برای تامین امنیت ایمیل شخصی‌اش انجام نداد، تاکید کرد ادعای دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور فعلی آمریکا مبنی بر اینکه هکرهای روسی اطلاعات ایمیل‌های کلینتون را در اختیار او قرار داده‌اند، تکذیب کرد.

 

انتهای پیام/م