تداوم نبرد با داعش در محورهای عملیاتی موصل/ مکان اختفای البغدادی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، منابع وابسته به الحشد الشعبی اعلام کردند: داعش از تروریستها و عوامل انتحاری خارجی در نبردهای غرب تلعفر در غرب موصل استفاده می کند. این منابع افزودند: داعش به دنبال تلفات سنگین و از دست دادن شمار زیادی از تروریستهای بومی و  از دست دادن ۱۵۰ روستا […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، منابع وابسته به الحشد الشعبی اعلام کردند: داعش از تروریستها و عوامل انتحاری خارجی در نبردهای غرب تلعفر در غرب موصل استفاده می کند.

این منابع افزودند: داعش به دنبال تلفات سنگین و از دست دادن شمار زیادی از تروریستهای بومی و  از دست دادن ۱۵۰ روستا که تحت اشغال آن بود هم اینک به تروریستهای خارجی روی آورده است.

از سوی دیگر فرماندهی عملیات آزاد سازی نینوا اعلام کرد: نبرد در بیشتر محورها در موصل ادامه دارد و مواضع داعش نیز از سوی جنگنده ها هدف قرار می گیرد.

در محور شرقی، یگانهای مبارزه با تروریسم آزادسازی محله السکر را  پس از چند روز درگیری شدید کامل کرده اند و اندکی از تروریستهای داعش در این محله هستند.

در محور شمالی موصل که نیروهای لشگر ۱۶ ارتش عراق هستند، درگیری ها ادامه دارد و نیروها در حال پیشروی به تلکیف هستند.

در این بیانیه آمده است که در بیشتر محورها درگیری های سنگینی با داعش وجود دارد و نیروهای عراقی با حمایت هوایی موفق به نفوذ به تلکیف شده اند اما به علت حجم آتش، روند با کندی صورت می گیرد.

یک منبع محلی در استان نینوا اعلام کرد: تروریستها داعش قبل از برپایی نماز جمعه امروز در غرب موصل اقدام به بازرسی همه نمازگزاران قبل از ورود به مسجد محل برگزاری نماز جمعه کردند و مانع از ورود خودکار و ساعت از سوی نمازگزاران شدند.

این منبع بیان کرد: این اقدام برای اولین بار از سوی داعش صورت می گیرد و به سبب ترس داعش از وجود دوربین های کارگذاشته شده در این ادوات است.

منابع عراقی از آزاد سازی روستای خویتیله در غرب موصل خبر دادند و اعلام کردند: حشدالشعبی موفق به دفع یورش داعش در نزدیکی تل زلط در غرب موصل شده است و چهار خودرو بمبگذاری شده داعش را منفجر کرده است و ۹ داعشی را به هلاکت رسانده است.

از سوی دیگر فاضل برواری فرمانده نیروهای ویژه عراق فاش کرد: فرماندهی نظامی مکان اختفای ابوبکر البغدادی را می داند و تحرکات وی را رصد می کند. وی در منطقه البعاج در غرب موصل و در زیر زمین به سر می برد.

وی افزود: البغدادی به طور دائم تغییر چهره می دهد و از طریق تراشیدن ریش و عملیات جراحی پلاستیک چهره خود را تغییر می دهد تا شناخته نشود.

برواری با اشاره به ادامه عملیات موصل از پاکسازی مناطق زیادی از اطراف شهر و هلاکت ۲۳۳۰ داعشی و تسلط بر تانک و ادوات آنها خبر داد و عملیات در موصل را مشابه الرمادی و فلوجه ندانست.

وی بیان کرد: علت کندی روند آزاد سازی نیز به غیرنظامیان مربوط می شود اما درباره موعد پایان عملیات و آزاد سازی موصل نمی توان زمان خاصی را مشخص کرد.