امروز

شنبه, ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۱:۲۱ قبل از ظهر

مدیر اتحادیه تعاونی های مسکن مهر قشم گفت : در هفته تعاون خانه های مهر قشم را بدون آب و برق و فاضلاب تحویل مردم خواهیم داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز غلامرضا پاسلار درتجمع اعضای مسکن مهر قشم افزود :مردم به تمام تعهدات خود عمل کرده اند اما مدیران استانی آبفا و برق در مورد شبکه آب و برق و فاضلاب کوتاهی کرده اند و استاندار هرمزگان بایستی از مدیران کل دستگاه های مربوطه پیگیری لازم را انجام دهد تا مشکل مردم قشم در مسکن مهر حل شود.

وی با بیان اینکه تفاهم نامه اجرای شبکه های آب و برق و فاضلاب با وزیرای نیرو و مسکن و شهر سازی ۴۱ ماه قبل امضا شده و دومیلیارد تومان نیز به همین منظوراز طریق تعاونی های مسکن مهر به ادارات کل استان پرداخت شده است بیان داشت : متاسفانه با گذشت این همه مدت دستگاه های دولتی به تعهدات خود عمل نکرده اند و اکنون اعلام می کنند که به دلیل تورم قادر به اجرای شبکه برق ،  آب رسانی و تصفیه خانه فاضلاب نیستند و این در حالی است که اگر در همان زمان اقدام می کردند شامل تورم نمی شدند و از طرفی در تفاهم نامه مذکور نیزآمده است که اجرای طرح های مسکن مهر شامل تورم نخواهد شد اما پس از این همه مدت مردم باید چوب کم کاری مسئولین دولتی را بخورند.

اما این همه داستان خانه های مسکن مهر قشم نیست.

۲۸ میلیون تومان آورده اما هنوز خانه ای در کار نیست

یکی از اعضای حاضر در این تجمع به خبرنگار هرمز گفت : در شهرهای دیگر استان مردم با هشت میلیون تومان صاحب خانه شده اند اما ما تا کنون  بیست و هشت میلیون تومان به تعاونی مهر پرداخت کرده ایم هنوز صاحب خانه نشده ایم.

هشت سال منتظریم که صاحب خانه شویم

شخص دیگری هم گفت : اعضای تعاونی مسکن مهر قشم هشت سال است که منتظرند تا بتوانند در خانه خود زندگی کنند و در این مدت میلیونها تومان اجاره خانه داده اند و کل زندگی خود را فروخته اند ، زمین یا ماشینی اگر داشتند فروخته اند به امید اینکه صاحب خانه شوند و مگر عمر این خانه ها چند سال است که ما بتوانیم  پس از تحویل در آن زندگی کنیم.

سود مشارکت در انتظار اعضای خانه های مهر قشم

یکی از مسئولین تعاونی مسکن مهر قشم گفت : اداره ثبت اسناد به دلیل کمبود نیرو نتوانسته در زمان مقرر اسناد خانه ها صادر کند تا در رهن بانک برود و بانک بتواند دفترچه های قسط افراد را صادر کند و به زودی هر عضو خانه مهر باید ۱۰ میلیون تومان سود مشارکت را علاوه بر مبلغ تسهیلات به بانک پرداخت کند.

خانه های مهر قشم بر گسل

یکی از اعضای مسکن مهر قشم به خبرنگار هرمز گفت : با توجه به اینکه اعضای مسکن مهر از اقشار کم درآمد هستند اما منطقه آزاد می توانست زمین مسکن مهر را در محل مناسبی در اختیار تعاونی ها قرار دهد اما پس از هشت سال کارشناسان می گویند زمین فعلی روی گسل قرار دارد ، آیا کارشناسان نمی توانستند قبل از شروع پروژه مسکن مهر این مسئله را به مسئولین بگویند.

حکمی عجیب در مورد تعاونی رحمت گستر قشم

مدیر عامل تعاونی مسکن رحمت گستر قشم در گفتگو با خبرنگار هرمز گفت : با طرح شکایت  یک کارگر  از شرکت آبکنار پی ساز و از طرفی ربط دادن نامعلوم شرکت مذکور به شرکت آرمین پی ساز که پیمانکار تعاونی رحمت گستر قشم می باشد دادگاه حکم مسدود کردن حساب این تعاونی را داده و این در حالی است که  بیش از ۴۰۰ نفر از اعضای تعاونی رحمت گستر به خاطر شکایت یک نفر از شرکت مجهول الهویه گرفتار هستند.

و آخر این قصه این گونه است که از ۱۲ شهریور مسکن مهر قشم بدون آب ، برق ، فاضلاب ، سند مالکیت و با ۱۰میلیون تومان سود مشارکت تحویل مردم خواهد شد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی