تجهیز ژئوپـارک قشـم به امـکانات گـردشگری

سرپرست مدیریت ژئوپارک قشم از ساخت و تجهیز امکانات گردشگری در ژئوپارک قشم خبر داد. مسعود مورموگویی ضمن اعلام این خبر افزود: این امکانات برای گردشگران طبق چارچوب استراتژیک و برنامه اجرایی این ژئوپارک انجام می شود. وی گفت: برنامه تجهیز امکانات گردشگری سه ژئوسایت نوشته شده، که امیدواریم بتوانیم آن را اجرایی کنیم. سرپرست […]

سرپرست مدیریت ژئوپارک قشم از ساخت و تجهیز امکانات گردشگری در ژئوپارک قشم خبر داد.

مسعود مورموگویی ضمن اعلام این خبر افزود: این امکانات برای گردشگران طبق چارچوب استراتژیک و برنامه اجرایی این ژئوپارک انجام می شود.

وی گفت: برنامه تجهیز امکانات گردشگری سه ژئوسایت نوشته شده، که امیدواریم بتوانیم آن را اجرایی کنیم.

سرپرست مدیریت ژئوپارک قشم ضمن اعلام اینکه در قشم ژئوسایت های فراوانی وجود دارد ادامه داد: بازدید گردشگران از این ژئوسایت ها باعث رونق صنعت توریسم در قشم می شود و با توجه به دستور قائم مقام سازمان در این خصوص برنامه های جامعی برای تجهیز سه ژئوسایت غار نمکدان، تنگه چاهکوه و بام قشم داریم.

وی ضمن تاکید بر وجود امکانات برای حضور گردشگران افزود: امکانات این ژئوسایت ها شامل مرکز اطلاع رسانی، مخازن آب، برق، جاده دسترسی و سرویس های بهداشتی است.

مورموگویی ضمن اشاره به دستورالعمل و چارچوب استراتژیک تنظیمی در سال ۸۸ مدیریت ژئوپارک قشم گفت: متاسفانه در سال های اخیر، اجرای این دستورالعمل به فراموشی سپرده شده است.

این مقام مسوول ضمن تقدیر از زحمات مدیریت سابق ژئوپارک گفت: فقط در این راستا مرکز اطلاع رسانی در چاهکوه ساخته شده که فاقد برق بوده که امیدواریم به زودی افتتاح شود.

وی ضمن انتقاد به خروج اعتبار از مسیر خود در این مدیریت افزود: بودجه این مدیریت به جای اینکه زیرساخت ها و امور زیربنایی را پوشش دهد برای تاسیس پارک، چاپ کتاب و مجله و … صرف شده که خارج از فصل بندی بودجه آن می باشد.

سرپرست مدیریت ژئوپارک قشم ضمن اشاره به چارچوب استراتژیک و برنامه اجرایی مدیریت ژئوپارک قشم گفت: در صفحه ۳۷ این دستورالعمل در مورد تجهیز غار نمکدان، دسترسی با اتومبیل، نصب تابلوهای اطلاع رسانی و رعایت نکات ایمنی تاکید شده است که اقدامات این مدیریت نیز بر این اساس است.

مورموگویی در ادامه از امضای تفاهم نامه مشترک با آموزش و پرورش خبر داد و افزود: بر این اساس در مدارس کلاس های آموزشی توسط کارشناسان ژئوپارک برقرار و سپس امکان بازدید از موزه این مدیریت برای آنها ممکن شده است.

وی از طرح همیار ژئوپارک در این خصوص نام برد و گفت: از اجرای این برنامه که منطبق بر چارچوب مدیریت ژئوپارک قشم است ۲۰ روز می گذرد و این کلاس ها در دو شیفت صبح و عصر در حال برگزاری است.

سرپرست مدیریت ژئوپارک قشم در پایان از تجهیز یک کلاس در موزه ژئوپارک خبر داد و افزود: این مدیریت برای برگزاری کلاس های درون موزه سالنی را اختصاص داده و آمادگی برگزاری دوره های آموزشی حفاظت از محیط زیست و ژئوپارک را در مدارس غیر انتفاعی نیز دارد.