تجلیل علمای اهل سنت قشم از شخصیت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری

مراسم  بزرگداشت رحلت امام خمینی (ره) با حضور اهالی روستای رمکان جمعی از مسئولین و علمای اهل سنت شهرستان قشم در مسجد امام حسن بن علی(ع) روستای رمکان جزیره قشم برگزار شد. امام جمعه روستای رمکان ضمن خیر مقدم به مسئولین و علمای شرکت کننده در این مراسم گفت:امام راحل حق پدری بر همه مردم […]

مراسم  بزرگداشت رحلت امام خمینی (ره) با حضور اهالی روستای رمکان جمعی از مسئولین و علمای اهل سنت شهرستان قشم در مسجد امام حسن بن علی(ع) روستای رمکان جزیره قشم برگزار شد.

امام جمعه روستای رمکان ضمن خیر مقدم به مسئولین و علمای شرکت کننده در این مراسم گفت:امام راحل حق پدری بر همه مردم ایران دارند که سالروز ارتحال ایشان را به همه ملت شریف ایران تسلیت عرض می کنم.

شیخ محمد اسلامی افزود : مقام معظم رهبری به درستی خلف صالح امام خمینی (ره) است که همه ما برای طول عمر با عزت ایشان دعا می کنیم.

امام جمعه شهر درگهان نیز در این مراسم ضمن تسلیت ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی بیان داشت : اگر شیعه و سنی  وحدت و همبستگی دارند و در کنار هم زندگی می کنند به برکت امام راحل است .

وی ادامه داد : امام خمینی(ره) کسی بود که منادی وحدت بود و توانست ملت ایران را با هم متحد کند و حتی توانست ملتهای مسلمان را در سایه اسلام جمع کند.

شیخ عیسی چهره افروز خاطر نشان کرد : اگر قبل از انقلاب اختلافاتی بین شیعه و سنی وجود داشت اما امروز در کنار هم زندگی می کنند و با هم برادر شده اند و حریت و آزادی که ملت ایران به دست آورده اند به برکت وجود امام راحل است.

امام جمعه روستای تنبان در این مراسم در گفتگو با خبرنگار هرمز امام خمینی (ره) را رهبری با ویژگی های منحصر به فرد و کم نظیر دانست و بیان داشت : امام خمینی (ره) به همه ثابت کرد که با حکومت دینی هم می توان به پیشرفت رسید و این در حالی بود که در زمان شاه محرومیت در سراسر  کشور ایران موج می زد.

وی زندگی ساده و به دور از تجملات امام خمینی (ره) را نشانه ای از روحیه معنوی و الهی ایشان عنوان کرد و گفت : در حالی که بسیاری از سران کشورها به دنبال کسب ثروت و زندگی در حداکثر رفاه بودند ، امام خمینی در یک خانه قدیمی زندگی می کرد و همواره برای حل مشکلات مستضعفان به مسئولین سفارش می کرد.

شیخ محمد نجیب صابری اضافه کرد : آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب نیز مانند امام همان سیاستهایی که برگرفته از قرآن است را سرلوحه نظام جمهوری اسلامی قرار داده و مبارزه با دشمنان اسلام در کنار اتحاد و وحدت مسلمین را بر مبنای اشداء علی الکفار رحماء بینهم  دنبال می کنند.

این عالم اهل سنت با ارزیابی مناسب امنیت کشور اذعان داشت :قطعا دشمنان اسلام از پیشرفت کشور ایران راضی و خشنود نخواهند بود و به دنبال ضربه زدن به کشور خواهند بود که لازم است مردم با هوشیاری مراقب ترفندهای دشمنان  باشند.

بر اساس این گزارش مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) با حضور علمای اهل سنت قشم ، مسئولین ادارات دولتی ، سپاه و بسیج و نیروی انتظامی و طلاب مجتمع امام شافعی روستای رمکان در مسجد امام حسن ابن علی (ع) روستای رمکان برگزار شد.