تامین امنیت سرمایه گذاری اولویت مهم سازمان منطقه آزاد قشم است

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با تشریح سیاست های کلی سال ۹۳ این سازمان، از تامین امنیت سرمایه گذاری در قشم به عنوان یکی از مهمترین اولویت های کاری سازمان منطقه آزاد قشم نام برد. دکتر شهریار مشیری در جلسه نشست با مدیران و کارکنان این سازمان در تالار وحدت شهر […]

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با تشریح سیاست های کلی سال ۹۳ این سازمان، از تامین امنیت سرمایه گذاری در قشم به عنوان یکی از مهمترین اولویت های کاری سازمان منطقه آزاد قشم نام برد.

دکتر شهریار مشیری در جلسه نشست با مدیران و کارکنان این سازمان در تالار وحدت شهر قشم با تبریک سال نو، به تشریح اهم برنامه های سال ۹۳ پرداخت.

** ساخت تولید کارخانه های فولاد سازی در قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به سفر رئیس بزرگترین مجموعه کارخانه های فولاد جهان به جزیره قشم گفت: سفر مسئولان شرکت دانیلی ایتالیا به جزیره قشم براساس سیاست های جذب سرمایه گذاری در این منطقه صورت گرفته که نشان از آینده مثبت صنعت در قشم دارد.

وی افزود: ایجاد کارخانه ساخت کارخانه های تولید فولاد در این منطقه، تحولی عظیم در فعالیت های صنعتی قشم محسوب می شود که اشتغالزایی و پیشرفت همه جانبه صنعت از فرآیند این اقدام مهم است.

مشیری با اشاره به اهمیت جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این منطقه تصریح کرد: تامین امنیت سرمایه گذاری در قشم با توجه به سیاست های کلان دولت تدبیر و امید در راس برنامه های این سازمان قرار دارد.

** توسعه فضای سبز و ساخت هتل و پلاژ در ساحل جنوبی قشم

وی به اهمیت توسعه فضای سبز و ایجاد امکانات مناسب اقامتی و استفاده از سواحل زیبای خلیج فارس در جزیره قشم اشاره کرد و گفت: با توجه به برنامه توسعه فضای سبز در دو طرف ساحل جنوبی قشم، این مسیر از شرایط ویژه در حوزه فعالیت های هتلینگ و ساخت پلاژهای متعدد برای استفاده مردم برخوردار است.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بیان داشت: توسعه فضای سبز و کاشت درختان نخل در دو طرف باند ساحل جنوبی، چشم انداز زیبای خلیج فارس، ایجاد پیست دوچرخه سواری و حمایت از فعالان اقتصادی برای ساخت هتل و پلاژ در این مسیر، شرایط ویژه ای برای ساحل جنوبی محسوب می شود.

** اهمیت توسعه بنادر در قشم

دکتر مشیری در ادامه مطالب خود به اهمیت توسعه بنادر و اسکله ها در قشم پرداخت و گفت: توسعه بنادر نقش مهمی در جذب درآمدهای سازمان منطقه آزاد دارد و خوشبختانه در شرایط کنونی بیشتر درآمدهای این سازمان از طریق فعالیت های اقتصادی در بنادر تامین می شود.

به گفته وی، توسعه اسکله کاوه و بهمن قشم و تقویت فعالیت های تجاری و بازرگانی در این دو اسکله می تواند ما را از فروش زمین در این منطقه بی نیاز کند و توسعه فعالیت ها در اسکله ها و بنادر در دستور کار سازمان منطقه آزاد قشم قرار دارد.

** آبادانی شهر قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت آبادانی شهر قشم اشاره کرد و گفت: در ایام تعطیلات پایان سال و نوروز ،۹۳ افزون بر ۳۰ میلیارد ریال در حوزه استقبال از میهمانان نوروزی هزینه شد.

وی ادامه داد: با پایان یافتن تعطیلات نوروزی درنظر داریم با صرف هزینه های لازم در مسیر آبادانی شهر قشم با هدف افزایش سفر ها به جزیره عجایب هفت گانه خلیج فارس تلاش کنیم تا برنامه سفر به قشم درطول سال و با حجم بالای مسافران همراه باشد.

به گفته مشیری، توسعه فعالیت های اقتصادی در جزیره قشم به میزان حجم سفر مسافران ارتباط دارد که با توسعه و آبادانی در نقاط مختلف جزیره و فراهم کردن حضور میهمانان در نقاط مختلف آن به ویژه روستاهایی که دارای امکانات گردشگری هستند، می توانیم از فرصت توریسم در حوزه تقویت فعالان اقتصادی در قشم بهره برداری کنیم.

** افزایش ماندگاری مسافران نوروزی در قشم

وی اظهار داشت: افزایش ماندگاری مسافران نوروز ۹۳ در جزیره قشم در مقایسه با نوروز ۹۲ نشان از فراهم شدن امکانات بهتر جذب گردشگر در این منطقه دارد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با تقدیر از تلاش همه مسئولان ستاد هماهنگی خدمات سفر قشم در ارایه بهترین خدمات به انبوه میهمانان و گردشگران نوروزی، خواستار برنامه ریزی دقیق تر برای تغییر اساسی در چهره جزیره قشم با هدف استقبال از میهمانان در نوروز آینده در این منطقه شد.

** افزایش ۴۲ درصدی درآمد گمرک سازمان منطقه آزاد قشم

افزایش ۴۲ درصدی درآمد گمرک سازمان منطقه آزاد قشم از دیگر مباحثی بود که دکتر مشیری به آن اشاره داشت و گفت: این افزایش درآمد با توجه به برنامه حذف فروش زمین در قشم یک اقدام مهم مدیریتی محسوب می شود.

وی یادآور شد: سازمان منطقه آزاد قشم در دوره جدید مدیریتی و در دولت تدبیر و امید بدون فروش زمین توانسته ضمن صرف هزینه های معمول این سازمان اقدامات مهمی را نیز در حوزه توسعه بنادر انجام دهد.

مشیری گفت: ایجاد شرایط پهلوگیری همزمان پنج شناور تجاری در اسکله بهمن قشم و تخلیه و بارگیری سریع کالاهای فعالان اقتصادی در این اسکله نقش مهمی در درآمدهای گمرک قشم داشته است.

به گفته وی، طرح توسعه بنادر در قشم از جمله بندر و اسکله بهمن با هدف پهلوگیری همزمان بیش از ۱۰ شناور در این اسکله تاثیر مهمی در کسب درآمدهای گمرکی و افزایش درآمدهای سازمان منطقه آزاد خواهد داشت.

** حمایت از کسب و کار حلال

دکتر مشیری که از نخستین روزهای حضور در منطقه آزاد قشم بر اهمیت کسب روزی حلال توسط فعالان اقتصادی تاکید داشته باردیگر بر این مهم تاکید و بیان داشت: وقتی می توان از مسیر صحیح و قانونی روزی حلال کسب کرد چرا باید به روش های غیر قانونی روی آورد.

وی گفت: تمام کسانی که در این جزیره زندگی می کنند بومی قشم محسوب می شوند و سازمان منطقه آزاد براساس قوانین و مقررات خاص و با یک نگاه دوستانه، آماده ارائه بسته های حمایتی از آنان است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در بخش پایانی سخنان خود در جمع کارکنان این سازمان خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید همه باید با تقویت روحیه امیدواری به آینده بهتر ایران و خدمت صادقانه به مردم به ویژه کسانی که با سرمایه خود زمینه ایجاد اشتغال و درآمد را در هر نقطه از ایران سربلند فراهم می کنند، تلاش کنیم.