تازه‌ترین جزئیات از کشته شدن ۲۶ نفر در حمله مسلحانه به کلیسایی در تگزاس

منابع امنیتی اعلام کردند، عامل حمله به کلیسایی در ایالت تگزاس، که دست‌کم ۲۶ نفر را کشت، یک مرد جوان سفیدپوستی است که پس از اقدام به فرار، کشته شد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، رسانه‌های آمریکایی، یکشنبه‌شب خبر دادند که یک فرد مسلح ۲۶ با حمله به یک کلیسای تعمیدی […]

منابع امنیتی اعلام کردند، عامل حمله به کلیسایی در ایالت تگزاس، که دست‌کم ۲۶ نفر را کشت، یک مرد جوان سفیدپوستی است که پس از اقدام به فرار، کشته شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، رسانه‌های آمریکایی، یکشنبه‌شب خبر دادند که یک فرد مسلح ۲۶ با حمله به یک کلیسای تعمیدی در شهر کوچک «سادرلند اسپرینگ» در جنوب ایالت تگزاس، دست‌کم ۲۶ تن را کشت.

در همین راستا، «فریمان مارتن» از مقام‌های امنیتی در تگزاس اعلام کرد که عامل این حمله مسلحانه به داخل کلیسای تعمیدی در سادرلند اسپرینگ، مجهز به یک تفنگ و یک جلیقه ضدگلوله بود.

گفته می‌شود در زمان تیراندازی حدود ۵۰ نفر در حال نیایش در کلیسا بوده‌اند.

نام فرد مهاجم «دیوین پاتریک کلی» اعلام شده است. گفته می شود وی به دلیل رفتار خشونت آمیز علیه همسر و فرزندش از نیروی هوایی آمریکا اخراج شده است.

مارتن تصریح کرد وی توانست بعد از تیراندازی، از صحنه فرار کند اما پس از چند دقیقه کشته شده است؛ ولی مشخص نیست که این مهاجم مسلح به دست پلیس کشته شده، یا خودکشی کرده است.

«آلبرت جیمز آر» یکی از مسئولان محلی نیز گفت که اعلام شده است در این حادثه تیراندازی «۲۷ تن جان‌شان را از دست داده و بیش از ۲۰ تن دیگر زخمی شدند»، ولی منتظر تایید رسمی این خبر هستیم.

کلانتر «جو تاکیت» رئیس پلیس ناحیه نیز به شبکه «ان‌بی‌سی» گفته است که «حدود ۲۵ تن کشته» و دست‌کم ۱۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

سخنگوی دفتر تاکیت نیز اعلام کرد: «این فرد مسلح کشته شد.»

تاکنون اخباری درباره انگیزه این حمله مسلحانه اعلام نشده است.

در واکنش به این حمله مسلحانه، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، که در تور آسیایی به‌سر می‌برد، گفت: «خدا یار و همراه مردم سادرلند اسپرینگز تگزاس، اف‌بی‌آی و ماموران قانون در صحنه هستند و من اوضاع را از ژاپن زیر نظر دارم.»

این تیراندازی کمتر از یک هفته پس از حمله تروریستی نیویورک و یک ماه بعد از کشتار لاس‌وگاس اتفاق می‌افتد. در حمله لاس‌وگاس یک مرد مجهز به سلاح از داخل هتلی در لاس‌وگاس به سوی تماشاچیان یک کنسرت موسیقی آتش گشود و ۵۸ نفر را کشت و صدها نفر را زخمی کرد که مرگبارترین حمله از این نوع در تاریخ معاصر آمریکا بود.