بی عدالتی منطقه آزاد قشم همچنان ادامه دارد

لوار، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا صفایی حایری امام جمعه شهرستان بندرخمیر در خطبه های نمازجمعه ضمن اشاره به موضوع بندرپل، گفت: منطقه آزاد قشم همچنان به بی عدالتی خود اصرار دارد. وی افزود: علیرغم مصوبه استانداری مبنی بر افزایش ۱۰۰۰تومانی عوارض بندرپل و ۵۰۰۰تومانی اسکله لافت این مبلغ به شهرستان بندرخمیر پرداخت نشده است. مسئولین […]

لوار، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا صفایی حایری امام جمعه شهرستان بندرخمیر در خطبه های نمازجمعه ضمن اشاره به موضوع بندرپل، گفت: منطقه آزاد قشم همچنان به بی عدالتی خود اصرار دارد.

وی افزود: علیرغم مصوبه استانداری مبنی بر افزایش ۱۰۰۰تومانی عوارض بندرپل و ۵۰۰۰تومانی اسکله لافت این مبلغ به شهرستان بندرخمیر پرداخت نشده است. مسئولین منطقه آزاد قشم نسبت به مصوبه استانداری بی تفاوت بوده و مشخص نیست روابط آنها با کجاست که کسی جلوی آنها را نمی گیرد و هر کاری که می خواهند انجام می دهند.

امام جمعه شهرستان بندرخمیر با اشاره به بهره مندی قشموندان از تخفیف ویژه تردد به جزیره، عنوان کرد: عوارض قشموندان از ۱۵هزارتومان به ۳هزارتوان کاهش یافته ولی هنوز شهروندان بندرخمیر مانند سایر مسافران عوارض پرداخت می کنند. این بی عدالتی همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به قول استاندار جهت پیگیری موضوع بندرپل خطاب به استاندار استان هرمزگان ، افزود: ما از استانداری در تعجب هستیم. شما قول پیگیری موضوع را دادید ولی اقدامی انجام ندادید، ما از این موضوع ناراحت، پیگیر و امیدواریم هرچه سریعتر این مشکل برطرف گردد.

علیرضا صفایی حایری ضمن اشاره به موضوع کمبود خون در استان و درخواست مسولین جهت اهدا خون توسط مردم، بیان کرد: در اخبار صداوسیمای استان خبر کمبود خون در استان مطرح شد و ۴ پایگاه جهت انتقال خون در استان معرفی شد. این سوال مطرح می شود مگر کمبود و ضرورت وجود ندارد چرا فقط در چهار پایگاه انتقال خون انجام می شود و شهرستان های دیگر را در اهدا خون شرکت نمی دهند و چرا پایگاه های سیار خود را فعال نمی کنند.

وی افزود: شما باید به سوی مردم بروید نه اینکه مردم به سوی شما بیایند. نیاز است مسولین کمی به خود زحمت بدهند به شهرستان های دیگر نیز سری بزنند.

امام جمعه شهرستان بندرخمیر با اشاره به معضل کم آبی عنوان کرد: اعلام کرده اند ذخیره آب موجود تا تیرماه می تواند آب مردم را تامین کند و از آن پس با مشکل روبرو هستیم. وظیفه ما است که در مصرف آب صرفه جویی کنیم تا در آینده با مشکل کمتری مواجه شویم.

وی اشاره ای به تحولات سوریه ای کرد و افزود: هر زمانی که جبهه مقاومت صاحب پیروزی شود آمریکا به فکر توطئه جدیدی می افتد و حالا موضوع حمله شیمیایی را به پیش کشیده است، عجب اینجاست که کشورهای اسلامی نیز با آنها همراهی می کنند. اسفناک است ولیعهد عربستان سعودی گفته است اسلام برای ایران ما می خواهیم زندگیمان را بکنیم.

علیرضا صفایی حایری اشاره ای به مناسبت شهادت امام موسی کاظم علیه السلام کرد و افزود: متاسفانه برخی از ادارات دولتی نسبت به مناسبات ملی و مذهبی بی تفاوت هستند، امیدواریم در آینده اهتمام ویژه ای به این موضوع داشته باشند.