بی انگیزگی مدیران آفت توسعه و آبادانی هرمزگان است

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: بی انگیزگی مدیران آفت توسعه و آبادانی هرمزگان است. به گزارش خبرنگار مهر، کیانوش جهانبخش عصر سه شنبه در نشست مشترک با استاندار هرمزگان بیان داشت: اولین خواسته اعضای شورای شهر بندرعباس پیگیری و اجرای صحیح قانون در استان هرمزگان است. نگاه مردم این است هرمزگان درآمد زیادی بواسطه حضور صنایع […]

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: بی انگیزگی مدیران آفت توسعه و آبادانی هرمزگان است.

به گزارش خبرنگار مهر، کیانوش جهانبخش عصر سه شنبه در نشست مشترک با استاندار هرمزگان بیان داشت: اولین خواسته اعضای شورای شهر بندرعباس پیگیری و اجرای صحیح قانون در استان هرمزگان است. نگاه مردم این است هرمزگان درآمد زیادی بواسطه حضور صنایع و خدمات بندری دارد چرا این درآمدها در شهر و توسعه استان نمودی ندارد.

وی عنوان کرد: عدم بازگشت مازاد درآمدی به استان یکی از دلایل عدم اجرای صحیح قانون در استان است.

جهانبخش افزود: بسیاری از دستگاههای دولتی استان به شهرداری بدهکار هستند و بدهی های زیادی از دستگاهها مانده است که اگر این بدهی ها وصول شود شاهد خدمات دهی بهتر شهرداری در امور شهری خواهیم بود. امیدواریم استانداری تدابیری برای وصول این بدهی ها بیاندیشد.

این عضو شورای شهر با اشاره به اینکه بی انگیزگی مدیران یکی از اصلی ترین دلایل عدم توسعه استان هرمزگان است، ابرازداشت: از استاندار هرمزگان تقاضا داریم چیدمان مدیران به گونه ای باشد یا مدیر جوان و باانگیز باشد یا مدیران متناسب با نگاه دولت و توسعه استان منصوب شوند.

وی افزود: شهر بندرعباس باتوجه به زیرساختهای موجودبیش از این نمی تواند پذیرای جمعیت باشد. با توجه به ریزگردها در خوزستان، شاهد مهاجرت مردم این استان به دلیل تشابه کاری و فرهنگی به شهر بندرعباس هستیم.

جهانبخش با اشاره به قانون یک بام و دو هوا نسبت به استان، افزود: مناطق آزاد در سایر استانها مجوز تردد خودروهای پلاک مناطق آزاد را داده اند. اما در استان هرمزگان هنوز مجوز تردد خودروها از قشم و کیش به استان داده نشده است.

وی ادامه داد: در فاز اول حداقل مجوز خودروهای عمومی مانند اتوبوس، تاکسی و خودروهای آتش نشانی و آمبولانس داده شود و حمل و نقل عمومی بندرعباس از طریق خودروهای منطقه آزاد قشم تامین شود.