بیانیه ریاست جمهوری مصر منتشر شد

ریاست جمهوری مصر با صدور بیانیه ای در ساعات اولیه صبح سه شنبه اعلام کرد دولت دموکراتیک مدنی جدید مهم ترین دستاورد انقلاب بزرگ ۲۵ ژانویه مصر است و تحت هیچ شرایطی اجازه نمی دهد این کشور به عقب بازگردد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر ریاست جمهوری مصر […]

ریاست جمهوری مصر با صدور بیانیه ای در ساعات اولیه صبح سه شنبه اعلام کرد دولت دموکراتیک مدنی جدید مهم ترین دستاورد انقلاب بزرگ ۲۵ ژانویه مصر است و تحت هیچ شرایطی اجازه نمی دهد این کشور به عقب بازگردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر ریاست جمهوری مصر روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد محمد مرسی رئیس جمهور این کشور معتقد است بیانیه فرمانده نیروهای مسلح که در آن برای سیاستمداران مصری ضرب الاجل تعیین شده است باعث سردرگمی و آشوب خواهد شد و او به برنامه خود در زمینه آشتی ملی ادامه خواهد داد.

ریاست جمهوری مصر با بیان اینکه فرمانده نیروهای مسلح پیش از صدور چنین بیانیه ای با مرسی مشورت نکرده است اعلام کرد برخی جملات این بیانیه باعث تشویش و آشوب در کشور می شود.

ریاست جمهوری مصر در بیانیه خود اعلام کرد رئیس جمهور برنامه خود را برای پیشبرد روند آشتی ملی دنبال خواهد کرد زیرا این خواست اکثر مردم مصر است و به تلاش ها برای ایجاد اختلاف میان مردم نیز توجهی نخواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: بیانیه فرماندهی کل نیروهای مسلح مصر بدون مشورت با رییس جمهور صادر شده است و ریاست جمهوری معتقد است برخی از عبارت های به کار برده شده در آن باعث تشویش و آشوب در عرصه ملی می شود.

ریاست جمهوری مصر در این بیانیه افزود: همه ما ساز و کار دموکراسی را انتخاب کرده ایم تا تنها گزینه و شیوه ای باشد که از طریق آن اختلاف دیدگاه ها را مدیریت کنیم.

بر اساس این بیانیه، نهاد ریاست جمهوری گام هایی عملی برای پویایی ساز و کار آشتی ملی برداشته است، ساز و کاری که محمد مرسی رییس جمهور در سخنرانی اخیرش آن را اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است ریاست جمهوری به مسیری که از قبل برای تحقق آشتی ملی فراگیر میان همه گروه های ملی ، جوانان و احزاب سیاسی برنامه ریزی کرده است ادامه می دهد و بدون توجه به اظهاراتی که با هر انگیزه ای موجب تعمیق تفرقه بین مصری ها می شود و احتمالا صلح اجتماعی را تهدید می کند، در جهت پاسخگویی به مطالبات مردم تلاش می کند.