بعضی دست های آلوده داخلی در حال ضربه زدن به پیشرفت کشور هستند

امام جمعه قشم در خطبه دوم نماز جمعه این هفته گفت:بعضی دست های آلوده در داخل کشور در حال ضربه زدن به پیشرفت کشور هستند. به گزارش پایگاه خبری امامت قشم؛ حجت الاسلام والمسلمین جوکار به ۶ تیر ماه و ترور مقام معظم رهبری به دست منافقین اشاره کرد و گفت: منافقین کور دل قصد […]

امام جمعه قشم در خطبه دوم نماز جمعه این هفته گفت:بعضی دست های آلوده در داخل کشور در حال ضربه زدن به پیشرفت کشور هستند.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم؛ حجت الاسلام والمسلمین جوکار به ۶ تیر ماه و ترور مقام معظم رهبری به دست منافقین اشاره کرد و گفت: منافقین کور دل قصد ترور مقام معظم رهبری را داشتند اما اراده و مشیت الهی حفظ این شخصیت عظیم الشان با عنوان بقیه الله انقلاب بود.

وی ادامه داد: اگر آن اتفاق آن روز رخ نمی داد ایشان در جلسه حزب جمهوری شرکت می کردند و به همراه شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام به شهادت می رسیدند.

جوکار افزود: حفظ مقام معظم رهبری برای سکان داری انقلاب اسلامی لطفی الهی بود که لازم است شکر این لطف الهی را با تبیعت و پیروی خالصانه از راه و روش فرمان مقام معظم رهبری به جای آوریم.

امام جمعه قشم به ۷ تیر و بمب گذاری در مقر حزب جمهوری و شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام از جمله شهید حقانی امام جمعه وقت بندرعباس اشاره کرد و گفت: از آنجائیکه آیت الله شهید بهشتی مسئولیت قوه قضائیه آن روز را بر عهده داشتند این روز به روز قوه قضائیه نام گذاری شده است.

وی اظهار کرد: قوه قضائیه مظهر عدل، عدالت و انصاف است و باید پیرو آرمان های امیر المومنین علی علیه السلام باشد.

جوکار افزود: همانگونه که پر اولویت ترین بخش زندگی حضرت علی داد خواهی ، دادرسی و دفاع از حق مظلوم و بیت المال و مقابله با غارتگری بود قوه قضائیه نیز باید حافظ منافع ملت باشد و مانع از تضییع حقوق مردم شود.

امام جمعه قشم ضمن تشکر از دستگاه قضا خصوصا مسئولین قضائی شهرستان و استان بواسطه صیانت از عدالت و حقوق مردم و مبارزه با مفاسد اقتصادی و تجاوز به بیت المال تصریح کرد: انتظار رهبری و ملت شریف ایران از قوه قضائیه در سایه نظام اسلامی حفظ و حراست از حقوق مردم و مبارزه با متخلفین است.

خطیب نماز جمعه قشم ضمن انتقاد از حقوق های نجومی برخی مدیران در سطح کشور افزود: در حالی که برخی از مردم محتاج نان شب هستند و در گرمای ۵۰ درجه ای بدون پنکه و کولر روزهای خود را سپری می کنند متاسفانه برخی مدیران در سطح کشور حقوق های نجومی چند صد میلیونی دریافت می کنند.

وی گفت: این مسئله واکنش رهبر انقلاب و تاکید ایشان بر پیگیری را نیز به همراه داشت که نیاز است مسئولان با قاطعیت ورود کنند و ضمن مبارزه با چنین دریافتی هایی ، مدیران متخلف را عزل و به مردم اطلاع رسانی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار اظهار کرد: اگر امور در داخل کشور اصلاح شود در بیرون کشور مشکلی نخواهیم داشت اما بعضی دست های آلوده داخلی بواسطه اختلاس، دزدی، فتنه و بی بصیرتی در حال ضربه زدن به پیشرفت کشور هستند.

وی دستگیری اعضای گروهک های خرابکار تروریستی به دست وزارت اطلاعات، سپاه و نیروی انتظامی در داخل کشور که قصد بمب گذاری در نقاط مختلف کشور را داشتند را نمونه ای از اقتدار ایران اسلامی در برابرعوامل خرابکار دانست و گفت : یک بار دیگر دست های آلوده آمریکایی و سعودی رو شد و یکی از خرابکاران اعتراف کرد که به دستور آن کشورها قصد بمب گذاری در نقاط مختلف کشور را داشته است.

امام جمعه قشم در بخش دیگری از خطبه نماز جمعه به موضوع لغو تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم عالم برجسته بحرینی توسط آل خلیفه اشاره کرد و گفت: آل خلیفه با این کار تیر خلاص بر پیکره خود شکلیک کرد چرا که پس از این ماجرا باید شاهد انتفاضه جدید مردمی و حرکت محکم تر مردم بحرین باشیم که نهایتا منجر به نابودی آل خلیفه خواهد شد.

حجت الاسلام جوکار به رای نه مردم انگلیس به حضور این کشور در اتحادیه اروپا نیز اشاره و آن را نشانه نابودی هر چه سریعتر سیاست های جنگ افروزانه آمریکا و اتحادیه اروپا دانست.

خطیب نماز جمعه قشم در بخش دیگری از خطبه به شهادت ۲۰ تن از سربازان ارتش در سانحه رانندگی اشاره کرد و ضمن تسلیت به خانواده های داغدار این حادثه گفت: دولت باید با اولویت بندی های درست اولا سعی در بازسازی جاده ها و ایمن کردن وسایل نقلیه زمینی داشته باشد سپس با خرج هزینه های هنگفت به ناوگان هوایی بپردازد.

وی گفت: درحالی که مردم جزیره قشم از بی آبی رنج می برند دولت عملیات گاز رسانی به مردم این منطقه را آغاز کرده است که نیاز است در این زمینه نیز دقت شود و دولت محترم با نیاز سنجی در پی رفع نیازها و احتیاجات مردم برآید.

امام جمعه قشم در پایان خطبه نیز به کسانی که تاکنون به زیارت حضرت رضا(ع) مشرف نشده اند این وعده را داد که با هماهنگی ها و رایزنی های انجام شده با تولیت آستان قدس رضوی طرح زیارت اولی ها در قشم راه اندازی شود و افراد بدون پرداخت هزینه به مشهد الرضا اعزام شوند.