بعضی از مدیران برای افزایش ظرفیت‌ها در استان بایستی جابه‌جا شوند

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه الزامی برای جابه‌جایی مدیران بعد از مهلت ۳ ماهه استاندار نمی‌باشد، اظهارکرد: انتظار است که ارزیابی دقیق‌تری از عملکرد مدیران دستگاه‌های اجرایی داشته و جریانات سیاسی را ملاک ارزیابی مدیران دستگاه‌ها قرار ندهیم. حسین هاشمی‌تختی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در بندرعباس، ضمن […]

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه الزامی برای جابه‌جایی مدیران بعد از مهلت ۳ ماهه استاندار نمی‌باشد، اظهارکرد: انتظار است که ارزیابی دقیق‌تری از عملکرد مدیران دستگاه‌های اجرایی داشته و جریانات سیاسی را ملاک ارزیابی مدیران دستگاه‌ها قرار ندهیم.
حسین هاشمی‌تختی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در بندرعباس، ضمن بیان اینکه در جابه‌جایی مدیران باید حرمت‌ها حفظ شود، اظهارکرد: باید ارزیابی دقیقی از عملکرد مدیران داشته و جریانات سیاسی را ملاک این ارزیابی قرار ندهیم و شاخص‌های ارزیابی هم مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه همه مدیران برای ما مقدم هستند، افزود: در مجمع نمایندگان بحث مدیران ناکارآمد در استان مطرح شده و چارچوبی را قرار دادیم تا زحمات و تلاش‌های آنها به هیچ‌وجه نادیده گرفته نشود.

نماینده مردم بندرعباس، حاجی‌آباد، بندرخمیر، قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به استاندار هم این نکته را یادآور شدیم که ارزیابی دقیقی از مدیران داشته و بعد از اینکه به یقین رسید با حفظ حرمت‌ها برای تقویت کار، توسعه و آبادانی بیشتر هرمزگان، افزایش تولید و اشتغال در بخش‌های مختلف و یک هم‌افزایی و دقت‌نظر اقدام به جابه‌جایی مدیران دستگاه‌های اجرایی شود.

هاشمی‌تختی با اشاره به اینکه استاندار مهلت ۳ ماهه‌ای برای ارزیابی وضعیت خواسته بود تا براساس آن جابه‌جایی مدیران دستگاه‌های اجرایی انجام گیرد، افزود: به‌نظر می‌رسد استاندار هنوز به جمع‌بندی کاملی در رابطه با ارزیابی مدیران دستگاه‌های اجرایی نرسیده است.

به گفته وی، الزامی هم برای جابه‌جایی مدیران در پایان مهلت ۳ ماه استاندار نیست که مدیران به سرعت در پایان این موعد تعویض شوند و بعضی از دوستان انتظار داشتند در همان روزهای نخست حضور استاندار، تغییر مدیران دستگاه‌های اجرایی در استان انجام شود در صورتی که وی بر جمع‌بندی و ارزیابی شرایط موجود تاکید داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان داشت: به‌نظر می‌رسد با تامل، این تغییرات انجام شود و بعید می‌دانم تغییر مدیران دستگاه‌های اجرایی در استان صورت نگیرد، بعضی از مدیران برای افزایش ظرفیت‌ها در استان بایستی جابه‌جا شوند.

هاشمی‌تختی با تاکید براینکه نمایندگان فشاری مبنی بر جابه‌جایی مدیران به استاندار وارد نمی‌کنند، گفت: ما از استاندار درخواست داریم ارزیابی مدیران و نتیجه ارزیابی را به نمایندگان اعلام کرده و دلیل جابه‌جایی مدیر را نیز به ما اطلاع دهند، نمایندگان از استاندار و مدیران اجرایی، کار می‌خواهند.

وی تصریح کرد: تعامل میان استاندار و نمایندگان مجلس بایستی برقرار باشد چون نیاز به همراهی و کمک در جهت آبادانی استان می‌باشد، اگر قرار است تغییری صورت گیرد باید دلیل تغییر را بدانیم و هم گزینه بعدی را بشناسیم.

نماینده مردم بندرعباس، حاجی‌آباد، بندرخمیر، قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جابه‌جایی‌ها نباید براساس سلیقه باشد و کارآمدی مدیران بایستی مدنظر قرار گیرد، ادامه داد: به‌نظر می‌رسد استاندار هرمزگان آمادگی مشورت با نمایندگان مردم در مجلس را داشته و تصمیم خود را به مجمع نمایندگان می‌گوید و تغییرات با هماهنگی صورت می‌گیرد.

هاشمی‌تختی اظهار داشت: تعامل استاندار با نمایندگان در حال حاضر مناسب می‌باشد و ایشان توجه ویژه‌ای نسبت به پیشنهادات و نظرات دارند به فرض مثال نکته‌ای را درخصوص مطالبات رسانه‌های استان مطرح کرده که دستگاه‌های اجرایی بدهکار مطبوعات هستند و مطالبات صنف مطبوعات استان پرداخت نشده است، وی قول مساعد برای بررسی و پیگیری موضوع را از طریق شورای اداری داده است.

وی در پایان با بیان اینکه نمایندگان حساسیتی بربومی یا غیربومی بودن مدیران ندارند، افزود: تاکید بر این است که رویکرد استاندار بربومی بودن مدیران باشد، وقتی نیروی کارآمد، توانمند و پیگیر در دستگاه‌های اجرایی استان وجود دارد اولویت استاندار بایستی گزینش این نیرو باشد و معتقدیم در قریب به اتفاق دستگاه‌های اجرایی، نیروی توانمند، متخصص و کارآمد وجود دارد و بایستی از این نیروه‌ها استفاده شود.