بسیج سازندگی مجموعه ای همیشه در صحنه است

امام جمعه شهرستان قشم گفت: اقدامات بسیج سازندگی در راستای محرومیت زدایی و مددرسانی به اقشار مستضعف جامعه تقویت کننده پیوند مردم با آرمان های انقلاب است. به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار روز دوشنبه در دیدار با جمعی از گروه های جهادی بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم، […]

امام جمعه شهرستان قشم گفت: اقدامات بسیج سازندگی در راستای محرومیت زدایی و مددرسانی به اقشار مستضعف جامعه تقویت کننده پیوند مردم با آرمان های انقلاب است.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار روز دوشنبه در دیدار با جمعی از گروه های جهادی بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم، اظهار داشت: اقدامات بسیج سازندگی مصداقی از آتش به اختیار است.

جوکار افزود: بسیج سازندگی مجموعه ای همیشه در صحنه است که در هرکجای جامعه بشری احساس نیازی وجود داشته باشد، داوطلبانه و با خلوص نیت جهت خدمات رسانی حضور می یابد.

وی اقدامات بسیج سازندگی را تقویت گر پیوند مردم با آرمان های انقلاب دانست و تصریح کرد: جهاد مالی و جانی در راه خدا، تجارتی سودمند با پروردگار است که از ثمرات آن دو پاداش اخرویِ بخشش گناهان و داخل شدن در بهشت، و نتایج دنیوی آن مدد الهی و فتح قریب می باشد.

امام جمعه شهرستان قشم صرف وقت در مسیری الهی و خدمت به خلق را از امتیازات ویژه جهادگران برشمرد و اضافه کرد: جهاد با جنگ تفاوت داشته و به معنای تلاش و فعالیت مضاعف است.

اخلاص، با وضو بودن و مرور مستمر یاد اهل بیت(ع) بویژه امام زمان(عج) از جمله توصیه های حجت الاسلام والمسلمین جوکار به گروه های جهادی بسیج سازندگی در این دیدار بود.

در ادامه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم با ارائه گزارش از عملکرد بسیج سازندگی شهرستان قشم، گفت: تلاش در راستای محرومیت زدایی، ارائه خدمات پزشکی و تسهیلات اقتصاد مقاومتی، احداث مساجد و خانه های عالم، کمک به اقشار مستضعف و مرمت خانه های روستایی از جمله اقدامات شاخص بسیج سازندگی است.

رحمت الله دهقانی با بیان اینکه گروه های جهادی بسیج سازندگی بدون هیچگونه چشم داشتی با اعتقاد و حرکت خودجوش بسیجیان تشکیل گردیده، تصریح کرد: در حال حاضر پنج گروه جهادی در شهرستان قشم فعالیت دارد که انتظار می رود تا پایان سالجاری در هر پایگاه بسیج یک گروه جهادی شکل بگیرد.

گفتنی است؛ بسیج سازندگی در ۱۷ اردیبهشت سال ۱۳۷۹ به فرمان مقام معظم رهبری جایگزین جهاد سازندگی شد.