امروز

سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۹:۳۸ بعد از ظهر

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قشم در مجمع بسیج شهرستان قشم  گفت: بسیج برای ایجاد موج توسعه کشاورزی و انگیزه دهی به مردم برای رجوع به کارهای کشاورزی می تواند نقش اساسی ایفا کند.

 حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در جلسه مجمع بسیج شهرستان قشم که با موضوع اقتصاد مقاومتی، قشم و فرصت ها در سالن همایش های فرمانداری برگزار شد هدف از تشکیل این جلسه را تبیین و نتیجه گیری تلاش های کارشناسی کارگروههای مختلف بسیج برای فعال کردن کشاورزی و اقتصاد در شهرستان عنوان کرد و ضمن اشاره به اقتصاد مقاومتی  اظهار کرد: آنچه که اسلام و نظام جمهوری اسلامی بدنبال ان است دانش برای تقویت اقتصاد است و یکی از عرصه هایی که جای کار علمی دارد اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور است که اقتصادی دانش بنیان و دانش محور است.

رئیس مجمع بسیج شهرستان گفت:برای آنکه اقتصاد وابسته به نفت نداشته باشیم و بتوانیم در برابر تحریم ها و فشارهای خارجی ایستادگی کنیم، فعال کردن اقتصاد مقاومتی با تکیه بر نیروهای توانمند داخلی کشورضروری است.

جوکار بسیج را اتاق فکر و محرک نیروها دانست و گفت: بسیج برای ایجاد موج توسعه کشاورزی و انگیزه دهی به مردم برای رجوع به کارهای کشاورزی می تواند نقش اساسی ایفا کند.

امام جمعه شهرستان قشم همچنین به توانمندی های مختلف بانوان در حوزه های مختلف صنایع دستی و گردشگری از جمله گلدوزی ، زربافی و بسته بندی محصولات مختلف اشاره کرد و گفت: توانمندی فعالیت در گروههای مختلف بانوان وجود دارد که مسئولین باید در پوشش مشاغل خانگی به بانوان کمک کنند تا با حمایت شاهد اشتغال و فعالیت بیش از پیش بانوان و همچنین پیشرفت اقتصاد در شهرستان باشیم.

رئیس مجمع بسیج شهرستان از اقتصاد دانش بنیان با تعبیر بیل عالمانه زدن یاد کرد و در این رابطه اظهار داشت: معنی واقعی اقتصاد دانش بنیان  بیل عالمانه زدن است به این معنا که کارهایی که دارای توجیح اقتصادی هستند و در قشم زمینه  برای فعالیت مهیا است در دستور کار مجمع و جهاد کشاورزی باشد.

وی از مسئولین جهاد کشاورزی به عنوان متولی امر کشاورزی در جزیره درخواست کرد کارهای کشاورزی دارای توجیح اقتصادی در شهرستان را شناسایی و به مردم معرفی کنند.

شایان ذکر است در این جلسه کارگروه های مختلف بسیج برنامه ها و طرح های خود را ارائه دادند و ر پایان نیز طرح توسعه کشاورزی شهرستان قشم با ۱۴۲ رای موافق و ۱۰ رای مخالف به تصویب رسید.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی