بزرگداشت شهید «مالکوم لطیف شباز» در نمایشگاه قرآن

بزرگداشت شهید «مالکوم لطیف شباز» ۸ مرداد‌ماه ۱۳۹۲ برابر با ۲۱ ماه مبارک رمضان در نمایشگاه قرآن برگزار می‌شود. به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، آیین بزرگداشت شهید «مالکوم لطیف شباز» سه‌شنبه ۸ مرداد‌ماه ۱۳۹۲ در بخش ره‌یافتگان بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار می‌شود. این مراسم ۸ مرداد‌ماه برابر با ۲۱ رمضان‌المبارک ۱۴۳۴ با […]

بزرگداشت شهید «مالکوم لطیف شباز» ۸ مرداد‌ماه ۱۳۹۲ برابر با ۲۱ ماه مبارک رمضان در نمایشگاه قرآن برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا، آیین بزرگداشت شهید «مالکوم لطیف شباز» سه‌شنبه ۸ مرداد‌ماه ۱۳۹۲ در بخش ره‌یافتگان بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم برگزار می‌شود.

این مراسم ۸ مرداد‌ماه برابر با ۲۱ رمضان‌المبارک ۱۴۳۴ با حضور «مرضیه هاشمی» تازه‌ مسلمان امریکایی و مجری شبکه تلویزیونی «پرس تی‌وی» به همراه «اسلام جمال گلزاری» و «رضا هاشمی» دو نفر از دوستان شهید مالکوم شباز برگزار خواهد شد، همچنین برخی از امریکایی‌های مقیم ایران هم در این مراسم حضور دارند.

«مالکوم لطیف شباز» نوه دختری «مالکوم ایکس» فرزند یک مسلمان اهل الجزایر است، وی چند ماهه بود که به همراه مادرش از پاریس به لس آنجلس نقل مکان کرد و کمی بعد به نیویورک رفته و سپس در فیلادلفیا ساکن شد.

او علاوه بر انگلیسی، بر زبان‌های فرانسه، اسپانیولی و عربی نیز مسلط بود، شباز از طریق فیس‌بوک با شیعیان زیادی در ارتباط بود و اوقات خود را با شیعیان می‌گذراند، وی یکی از حامیان حفاظت از حرم حضرت «زینب(س)» بود.

این شهید در سال ۲۰۱۰ در مناسک حج شرکت کرد و پیشنهاد وهابیون را برای پیوستن به این فرقه رد کرد.

مالکوم برای سخنرانی به مکزیک دعوت شده بود که در تاریخ ۹ می ۲۰۱۳ برابر با ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۲ در این کشور به قتل رسید، به گفته خانواده وی، او از ساختمانی به پایین پرتاب شده و گفته می‌شود وی را در «تیجوانا» ربوده بودند.

پیکر وی سرانجام به نیویورک منتقل و در قبرستان هارتس‌دیل در کنار قبر مالکوم ایکس دفن شد.