برگزیدگان پنجمین جشنواره فرهنگی هنری انصار قشم تجلیل شدند

مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره فرهنگی هنری انصار قشم با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار و نفرات برگزیده در بخش های نمایش ، شعر ، عکس و کلیپ موبایلی تجلیل شدند. هیئت داوران بخش  نمایش مونولوگ ضمن تقدیر از تمامی گروههای شرکت کننده در جشنواره و به پاس حضورشان در جهت حفظ ارزشهای دینی و […]

مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره فرهنگی هنری انصار قشم با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار و نفرات برگزیده در بخش های نمایش ، شعر ، عکس و کلیپ موبایلی تجلیل شدند.

هیئت داوران بخش  نمایش مونولوگ ضمن تقدیر از تمامی گروههای شرکت کننده در جشنواره و به پاس حضورشان در جهت حفظ ارزشهای دینی و انقلابی، آراء خود را به شرح ذیل اعلام کرد :

بازیگری نوجوان:

رتبه دوم: جهت تشویق از بازی روان و معرفی ظهور استعداد ذر زمینه بازیگری، رتبه دوم این بخش را همراه با لوح تقدیر و جایزه نقدی به سرکار خانم زینب رحیمی بازیگر نمایش رفعت فرصت از جزیره قشم اهداء مینماید.

رتبه اول: با توجه به بازی اصولی، یکدست و روان، همراه با اجرای صحیح نقش، رتبه اول این بخش را همراه با لوح تقدیر و جایزه نقدی به سرکار خانم فاطمه زهرا جعفری بازیگر نمایش نشون به اون نشون انگشتر از جزیره کیش اهداء مینماید.

نویسندگی:

سوم: جوایز رتبه سوم این بخش همراه با لوح تقدیر و جایزه نقدی به طور مشترک به جناب آقای ابوطالب احدی نویسنده نمایشنامه حنانه از جزیره قشم و سرکار خانم زهرا سلامتی نویسنده نمایشنامه قسمت از جزیره هرمز اهداء می نماید.

دوم: رتبه دوم بخش نویسندگی همراه با لوح تقدیر و جایزه نقدی به جناب آقای ابوطالب احدی نویسنده نمایشنامه فرار از بهشت از جزیره قشم اهداء می گردد.

اول: رتبه اول نویسندگی همراه با دیپلم افتخار، جایزه نقدی و تندیس جشنواره به جناب آقای سعید حسنزاده نویسنده نمایشنامه نمایش نشون به اون نشون انگشتر از جزیره کیش اهداء مینماید.

بازیگری:

رتبه سوم: بخاطر القای حس مناسب و حفظ راکورد بازی، رتبه سوم بازیگری همراه با لوح تقدیر و جایزه نقدی به سرکار خانم فاطمه حیدری بازیگر نمایش زهرآگین از جزیره قشم اهداء می گردد.

رتبه دوم: بخاطر بازی یکدست و روان، همذات پنداری و ارتباط صحیح با نقش، رتبه دوم بازیگری همراه با لوح تقدیر و جایزه نقدی به سرکار خانم زهرا سلامتی بازیگر نمایش قسمت از جزیره هرمز اهداء می گردد.

رتبه اول: بخاطر بازی تکنیکی، تغییرات مناسب راکورد بازی در حس های متعدد، همراه با دیپلم افتخار، جایزه نقدی و تندیس جشنواره به سرکار خانم فریبا عجم بازیگر نمایش حنانه از جزیره قشم اهداء میگردد.

آثار برگزیده:

رتبه سوم این بخش همراه با لوح تقدیر و جایزه نقدی به نمایش قسمت از جزیره هرمز اهداء می گردد.

رتبه دوم این بخش همراه با لوح تقدیر و جایزه نقدی به نمایش حنانه از جزیره قشم اهداء می گردد.

رتبه اول این بخش همراه با دیپلم افتخار، جایزه نقدی و تندیس جشنواره به نمایش نشون به اون نشون انگشتر از جزیره کیش اهداء می گردد.

پنجمین جشنواره فرهنگی هنری انصار جزیره قشم در بخش نمایش را آقایان  محمد علی قویدل فرد، علیرضا داوری و مجتبی بستان پیرا داوری کردند.

 

نتایج بخش شعر : راضیه حیدری رتبه اول زینب احمد نیا رتبه دوم و  مطهره دهقانی و  فاطمه رحمانی به صورت مشترک مقام سوم را کسب کردند

نتایج بخش کلیپ موبایلی :  رضا جعفری رتبه اول ، علیرضا رنجبری رتبه دوم و ماهر سرودی رتبه سوم

 

نتایج بخش عکس عاشورایی : علیرضا رنجبری رتبه اول  ، غلام امینی ذومشهری رتبه دوم و ماهر سرودی رتبه سوم

 

داوری آثار بخش کلیپ و عکس را آقایان اصغر بشارتی ،  محمد تهرانی و منصور وحدانی بر عهده داشتند.

 

بیانیه هیئت داوران بخش نمایش

یا ذوالجلال و الاکرام

… و اینک در پنجمین سال از جشنواره بزرگ فرهنگی هنری انصار جزیره قشم افتخار خدمتگذاری و خادمی متولیان برگزاری و اعضای پرتلاش و خستگی ناپیذیر دبیرخانه و دبیر جشنواره را در جزیره قشم، در کنار آب های نیلگون خلیج فارس ارج می نهیم و می ستاییم. خدای را شاکریم و سلام و درود می فرستیم بر همهی هنرمندان شرکت کننده در جشنواره که حضورشان مایه تحول و نوآوری در هنر نمایش و ترویج ارزشهای دینی و انقلابی در استراتژیک ترین نقطه کشور است.

گروه های سخت کوش و شرکت کننده و برگزار کنندگان محترم و خستگی ناپذیر خدا قوت و خسته نباشید. براستی زحمات طاقت فرسا و تلاش بی وقفه شما را  در این برهه از موقعیت حساس کشور را صمیمانه ارج می نهیم و آرزومندیم در راه اعتلای هنر تئاتر، این هنر معنوی، پویا و بالنده همواره پشیرو خلاق و پوینده باشید. حضور شما در جهت روشن نگه داشتن چراغ صحنه نمایش در شرایط کنونی، به اندازه حضور سربازان در خط مقدم جبهه های جنگ، قابل ستایش و ارزشمند است.

تئاتر مونولوگ محصول دیالوگ انسان با روح خود است و از روح متعالی، کلامی اثربخش و تأثیرگذار برخواهد خواست، که این عرق ریزی روح، کار هنرمندان را می طلبد. برای رسیدن به هنر والا و نفوذ آن در دل مخاطب، نیاز به آموزش اصولی و دقیق است و ارتقاء کیفیت و گسترش آن نیاز به حمایت دوچندان دارد، که کار مسئولان است.

هیئت داوران ضمن تقدیر از کارگزاران برگزاری جشنواره دینی انقلابی انصار،  و برگزاری جشنواره مونولوگ در بخش هنرهای نمایشی که یک ضرورت استانی و ملی برای توسعه هنرهای زیباست، بمنظور تقویت بنیه کارشناسی جشنواره نکات زیر را یادآور می شود:

  • تفکیک سطح شرکت کنندگان در جشنواره بمنظور تقویت بخش نمایش با کودکان و نوجوانان از بخش بزرگسالان و حرفه ای و اضافه نمودن بخش دانشجویی با توجه به ظرفیت دانشگاههای جزیره قشم.
  • ایجاد دبیرخانه دایمی جشنواره در جهت هر چه پربارتر بودن کیفیت آثار اجرایی
  • تقویت بنیه متون نمایشی از طریق فراخوان طرح و نمایشنامه و برگزاری مسابقه نمایشنامه نویسی مونولوگ و سفارش کار به نویسندگان توانمند و حرفه ای برای تولید و اجرای آثار کیفی و نمونه نمایش مونولوگ.
  • برگزاری کارگاههای آموزشی-کاربردی نمایش مونولوگ برای علاقه مندان شرکت کننده در جشنواره نمایش و دست اندرکاران جشنواره.
  • استفاده صحیح و مطلوب از باورها و اعتقادات دینی و مذهبی، مراسم و سنت های نمایش هرمزگان و شناسایی و معرفی قهرمانان گمنام هشت سال دفاع مقدس هرمزگان در جهت هویت بخشی به حوزه نمایش دینی انقلابی.
  • تداوم بخشیدن و توجه به استمرار اجرای نمایش با مضمون هنر دینی، آیینی و انقلابی قبل و بعد از جشنواره با حضور مخاطبان و شرکت کنندگان جشنواره.
  • برگزاری اجرای عموم آثار برگزیده و راه یافته به جشنواره در سطح جزیره در طول سال.
  • برگزاری جلسات نقد و بررسی نمایشها و دعوت از صاحب نظران و اساتید جهت سخنرانی و ارائه مقالات علمی و پژوهشی در حوزه نمایش مونولوگ.

 

 

با تشکر

هیئت داوران پنجمین جشنواره فرهنگی هنری انصار جزیره قشم