برگزاری کارگاه آموزشی توجیهی خادمین موکب انصارالمهدی (عج) شهرستان قشم

کارگاه آموزشی توجیهی یک روزه خادمین موکب انصار المهدی (عج) شهرستان قشم  با حضور 120 نفر از خادمان سید الشهداء در موسسه قرآنی مسجدالنبی قشم برگزار شد.

کارگاه آموزشی توجیهی یک روزه خادمین موکب انصار المهدی (عج) شهرستان قشم  با حضور ۱۲۰ نفر از خادمان سید الشهداء در موسسه قرآنی مسجدالنبی قشم برگزار شد.

دراین کارگاه که با حضور آیت الله درویشی ، آیت الله معصومی ، دکتر حاجبی امام جمعه شهرستان قشم ، دکتر حسینی فرماندار شهرستان قشم و سرهنگ امیری کیا فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قشم برگزار گردید، در ابتدا سید حامد مظلومی مسئول موکب انصار المهدی (عج) قشم پس از خیرمقدم خدمت میهمانان استانی و شهرستان و حضور پرشور خادمین در جلسه  به ارائه گزارشی از وضعیت این موکب پرداخت.

در ادامه  آیت الله سید محمد علی معصومی استاد اخلاق حوزه‌های علمیه و از روحانیون سرشناس هرمزگان اظهارداشت : امام حسین(ع) جان خود را فدا کرد تا انسانیت به حقیقت وجود خود پی‌ببرد.

وی افزود : حقیقت مکتب سیدالشهدا علیه‌السلام، اضافه کردن معارف به حقیقتِ منِ انسانی است، که خارج از جسم مثالی است، چرا که بدن و چهره‌ای که داریم یک ابزار برای حقیقت وجود است تا روح بتواند با استفاده با این ابزار خود را رشد دهد.

آیت الله قنبر درویشی امام جمعه موقت بندرعباس و با بیان اینکه شور حسینی و ارادت به ائمه اطهار (ع) در ایران اسلامی موج می زند، گفت: اربعین حسینی در امتداد رسالت رسول خدا و در مسیر فرج امام زمان (عج) قرار دارد.

دکتر حسینی فرماندار شهرستان قشم نیز در بیان همکاری در خدمت به زائران ابا عبدالله الحسین (ع) یادآور شد با توجه به گرمی هوا خدام باید شرایط لازم را دارا بوده ، تحمل خدمت در وضعیتهای سخت را داشته باشند.

دکتر حاجبی امام جمعه شهرستان قشم تاکید کرد: اربعین در حوزه تمدنی جهان اسلام یک مساله شاخص و بی‌بدیل است .

وی با بیان اینکه زمان اعزام کاروان موکب انصارالمهدی قشم به سمت کشور عراق و کربلا نزدیک است ، اظهار داشت :  با برنامه ریزی های انجام شده برای خدمت به زائران شرکت کننده در مراسم راهپیمایی میلیونی اربعین این موکب همچون سال گذشته موکب نمونه و نماینده شایسته استان هرمزگان و ایران عزیز خواهد بود.

جناب سرهنگ امیری کیا فرمانده ناحیه مقاومت بسیج قشم در این برنامه  تصریح کرد: با توجه به گرمی هوا همه با هم همکاری و همدلی داشته باشیم و با برنامه ریزی کمبودهای فعلی رو مرتفع و میزبان خوب و شایسته ای برای زوار پیاده روی اربعین باشیم.

شایان ذکر می باشد ،کارگاه مسائل امنیتی و حفاظتی،کارگاه آداب خادمیاری، کارگاه کمک های اولیه هلال احمر،کارگاه شبکه بهداشت و درمان و مسائل بهداشتی، بیوتروریستی،کارگاه اطفای حریق و آتش نشانی از دیگر برنامه های کارگاه یک روزه بود.

موکب انصارالمهدی (عج) قشم از سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را آغاز کرده و هر ساله در ایام پیاده روی اربعین حسینی به زوار حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) در شهر کربلا خدمت رسانی می کند .