برگزاری مسابقات دانش آموزی هیئت کاراته منطقه آزاد قشم وجاهت قانونی ندارد

برگزاری دهمین دوره !!!  مسابقات دانش آموزی هیئت کاراته منطقه آزاد قشم با واکنش مسئولین شهرستانی و استانی کاراته روبرو شد . دبیر هیئت کاراته شهرستان قشم با اظهار تاسف از روند برگزاری مسابقات دانش آموزی توسط هیئت کاراته منطقه آزاد قشم گفت : برای برگزاری هر گونه مسابقه می بایست با مراجع قانونی آن […]

برگزاری دهمین دوره !!!  مسابقات دانش آموزی هیئت کاراته منطقه آزاد قشم با واکنش مسئولین شهرستانی و استانی کاراته روبرو شد .

دبیر هیئت کاراته شهرستان قشم با اظهار تاسف از روند برگزاری مسابقات دانش آموزی توسط هیئت کاراته منطقه آزاد قشم گفت : برای برگزاری هر گونه مسابقه می بایست با مراجع قانونی آن هماهنگی لازم انجام گیرد اما در مسابقه اخیر هیئت کاراته منطقه آزاد قشم نه اداره آموزش و پرورش و نه اداره ورزش و جوانان از نحوه برگزاری آن اطلاع نداشته اند.
وی افزود : در حالی که مردم کشور عزادار جان باختن بیش از ۴۳۰ نفر از هموطنان مان در اثر زلزله هستند هیئت کاراته منطقه آزاد قشم اقدام به برگزاری مسابقه ای می کند که به مناسبت روز دانش آموز و با عنوان مسابقات دانش آموزی است و این در حالی است که اداره آموزش و پرورش هیچ گونه مجوزی و دستوری برای برگزاری این مسابقه به مدارس ابلاغ نکرده است و از طرفی از روز دانش آموز هم دو هفته گذشته است.
امیر شاددل با بیان اینکه در این مسابقات از قشم فقط کاراته کاران یک باشگاه حضور داشته اند اظهار داشت : با عنوان مسابقات دانش آموزی برنامه ای برگزار شده که مدارس از آن بی اطلاع بوده اند و از طرفی اجرا کنندگان برای خالی نبودن میدان ناچار شده اند یک تیم را از بندرعباس در مسابقه شرکت بدهند.
وی ادامه داد : کمیته بازرسی هیئت کاراته شهرستان قشم اقدامات قانونی را برای پیگیری موضوع حضور داوران و تیم بندرعباس بدون اخذ مجوز از هیئت کاراته استان انجام داده است و بزودی نتیجه آن به افراد خاطی ابلاغ خواهد شد.
شاددل در پایان خاطر نشان کرد : هر گونه فعالیت ورزشی در رشته کاراته بر اساس قانون از طریق هیئت قابل پیگیری است و خانواده های هنرآموز این رشته می توانند شکایتهای خود را از مربیان به کمیته بازرسی هیئت کاراته شهرستان قشم اعلام نمایند.

پردل رمضانی رئیس هیئت کاراته استان هرمزگان نیز به حضور تیم کاراته و داوران شرکت کننده بندرعباسی واکنش نشان داد و طی پیامی اظهار داشت با افراد خاطی برخورد قانونی خواهد شد.