فریدون الهامی با اشاره به این مطلب که این دوره، بالاترین سطح آموزشی مربیگری والیبال در جهان محسوب می شود، اظهار کرد: برگزاری این دوره زیر نظر FIVB (فدراسیون جهانی والیبال) و از بین هشت استان متقاضی، به منطقه آزاد قشم واگذار شد.

وی از حضور شهاب الدین الریامی و جواد مهرگان، مدرسین فدراسیون جهانی در این دوره خبر داد و افزود: این دوره از تاریخ هفتم تا یازدهم اردیبهشت ماه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر به صورت تئوری و عملی و با حضور ۳۷ مربی برتر کشور در حال برگزاری می باشد.

به گفته الهامی، برگزاری این دوره می تواند به رشد و توسعه رشته مفرح والیبال در قشم کمک نموده و در دانش افزایی مربیان جزیره موثر واقع شود.

مدیر کل ورزش و جوانان منطقه آزاد قشم ادامه داد: این جزیره دارای ظرفیت های ارزنده ای  در اغلب رشته های ورزشی بوده و ارتباط نزدیک با فدراسیون ها می تواند فرصت مناسبی برای برگزاری کلاس های آموزشی، اردوهای تیم ملی و مسابقات کشوری را در این منطقه فراهم نماید.

یادآور می شود، بزرگ ترین دوره مربیگری سطح دو بین‌المللی والیبال به میزبانی منطقه آزاد قشم، روز شنبه هفتم اردیبهشت ماه در دو بخش تئوری (سالن اجتماعات شهرداری شهر قشم) و بخش عملی(سالن تختی شهر قشم) آغاز به کار کرده و به مدت پنج روز ادامه دارد.