برگزاری مسابقه سـفره عید فـطر در نمایشـگاه قرآنی قشم

همزمان با آئین های ویژه عید فطر در جای جای شهرستان قشم، نخستین مراسم سفره این عید بزرگ اسلامی در محل پنجمین نمایشگاه و جشنواره بزرگ قرآنی قشم نیز برگزار شد. مدیر اجرایی نمایشگاه قرآنی قشم از برپایی نخستین سفره عید فطر در این نمایشگاه به عنوان حفظ سنت های حسنه در این منطقه نام […]

همزمان با آئین های ویژه عید فطر در جای جای شهرستان قشم، نخستین مراسم سفره این عید بزرگ اسلامی در محل پنجمین نمایشگاه و جشنواره بزرگ قرآنی قشم نیز برگزار شد.

مدیر اجرایی نمایشگاه قرآنی قشم از برپایی نخستین سفره عید فطر در این نمایشگاه به عنوان حفظ سنت های حسنه در این منطقه نام برد.

محمد تقی حق بین با اشاره به اهمیت برپایی سفره عید فطر در قشم، گفت: برنامه ریزی اجرای نخستین مراسم سفره عید فطر از مدت ها پیش در دستور کار مجریان این نمایشگاه و جشنواره بزرگ قرآنی در قشم قرار گرفت.

وی افزود: براساس سنت دیرینه آئین سفره عید فطر قشم، بانوان طی سه روز برپایی این سفره، عصر ها به منازل یکدیگر رفته و با دادن پول نو به عنوان عیدی به بچه ها و میهمانان، از انواع خوراکی های تهیه شده شامل میوه، دسرها و شیرینی جات نیز استفاده می کنند.
به گفته وی، مردان قشمی نیز در این ایام صبح ها برای تبریک عید فطر به خانه دوستان و اقوام خود می روند و شادی این ایام در حقیقت یادآور روزهای عید نوروز در کل کشور می باشد.

بنا به این گزارش، شرکت کنندگان در نخستین مراسم سفره عید فطر در پنجمین نمایشگاه بزرگ قرآنی قشم نیز با انواع غذاها، شیرینی جات، دسرها، میوه و شربت و نوشابه این سفره را به شکل زیبایی تزئین کرده بودند.

شانس داوران مسابقه نخستین سفره عید فطر در پنجمین نمایشگاه و جشنواره قرآنی قشم در خوردن انواع خوراکی ها به دلیل دادن نمره به هر سفره، بیشتر از دیگران بود و پس از آن نیز عموم شرکت کنندگان از برکات این سفر استفاده کردند.

مدیر اجرایی پنجمین نمایشگاه و جشنواره بزرگ قرآنی قشم اظهار امیدواری کرد که سفره عید فطر به عنوان یک رسم و سنت حسنه از طریق مردم خوب جزیره قشم در کل کشور گسترش یابد.

حق بین در پایان با اشاره به برنامه تقدیر از سفره های برتر این مراسم گفت: به نفرات اول تا پنجم این مراسم به رسم یاد بود به ترتیب ضمن دادن لوح تقدیر، از ۵ تا یک میلیون ریال هدیه پرداخت می شود.

پنجمین دوره نمایشگاه قرآنی قشم در محل دائمی نمایشگاه بین المللی این شهر تا ۱۶مرداد ماه جاری همه روزه از ساعت ۱۸ الی یک بامداد پذیرای علاقه مندان می باشد.