امروز

دوشنبه, ۱۸ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۳:۱۱ بعد از ظهر

آیت‌الله احمد جنتی امام‌جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز عبادی سیاسی امروز جمعه امروز تهران با دعوت از نمازگزاران و مؤمنان به تقوا و پرهیزگاری گفت: موضوعی که امروز درباره آن صحبت می‌کنم تشریح عواقب اعمال خیر و شر انسان است که باید بگوییم با وجود آنکه در عالم همه امور بر طبق مقدرات و مشیت خداوند اجرا می‌شود و دست خداوند در پشت همه اتفاقات است اما نقش بشر نیز نقش تعیین‌کننده‌ای است که درست است شب قدر مقدرات انسان صورت می‌گیرد اما این امر بر اساس عمل انسان‌ها صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه انسان باید به فکر دنیا و آخرت خود باشد، خاطرنشان کرد: انسان باید همه چیز را از خدا بخواهد و اگر مسئله جامعه، ملت و کشور نیز بود باید مشکلات را بر اساس این معیار سنجید و باور کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم گناه کنیم اما خیرات از جانب خدا برسد تصریح کرد: هنگامی که گناه می‌کنیم رشوه‌خواری می‌کنیم به ایجاد تفرقه و دشمنی‌ها می‌پردازیم و نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که نعمات خداوند ادامه داشته باشد و قرآن نیز این را نمی‌پذیرد و مسبب این اتفاقات خود انسان است.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه نباید تسلیم دشمن شویم و ذلت را بپذیریم تصریح کرد: باید به عبارت هیهات من‌ الذله توجه کنیم و نباید با دشمن کنار بیاییم و دست دوستی دهیم چرا که در این صورت نباید انتظار عزت الهی را داشته باشیم.

خطیب موقت نماز جمعه با انتقاد از وجود فساد در جامعه اظهار داشت: باید با فساد مبارزه کرد. سالهاست رهبر معظم انقلاب بر مبارزه با فساد تأکید دارند اما پرسش این است که چرا این فساد کم نمی‌شود و روز افزون است در حالیکه همه مسئولین دم از مبارزه با فساد می‌زنند و به صراحت باید گفت که اگر بخواهید با فساد مبارزه کنید منحصراً‌ این است که افراد فاسد را از پست‌ها بردارید.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه امکان ندارد یک نفر فاسد در جهت اصلاح امور اقدام کند، اظهار داشت: چگونه ممکن است یک نفر که خود فاسد است به اصلاح امور بپردازد. فردی که در یک پست، در یک معاونت و یا مدیرکلی فاسد است اگر خیلی توقع داشته باشیم آن است که این فرد خود فساد نکند اما نمی‌توانیم از آن فرد انتظار داشته باشیم که به اصلاح امور بپردازد.

خطیب موقت نمازجمعه ادامه داد: چرا افراد ناباب را روی کار می‌آیند  یک نفر در معاونت بالایی منصوب شده است وقتی حالاتش را نگاه می‌کردم متوجه شدم که ادله زیادی برای رد صلاحیت این فرد در شورای نگهبان وجود داشته در تحصن مجلس شورای اسلامی شرکت کرده است و عامل بقاء‌ و ادامه تحصن مجلس شورای اسلامی بوده است و حتی سوءسابقه‌ای در رژیم شاه و سوابقی از این قبیل دارد که مانند آن را در تحصن مقابل نظام و رهبری دیدیم که این فرد اکنون در یکی از وزارتخانه‌های پولدار به سمت معاونت رسیده است اما پرسش این است که چرا این فرد باید بر سر کار باشد.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه نمی‌توانیم از افراد فاسد انتظار داشته باشیم برای مردم دلسوزی کنند، خاطرنشان کرد: چند بار گفته شد که فتنه‌گران را سر کار نگذارید در حالی که این کار ادامه دارد، متوقف نشده است و مرتب به ما گزارشاتی می‌دهند که در برخی دانشگاه‌ها افرادی که در فتنه نقش داشته‌اند بر سر کار آمده‌اند.

خطیب موقت نمازجمعه با بیان اینکه هویت فتنه‌گران برای مردم مشخص شده است، خاطرنشان کرد: چگونه افرادی که فتنه کرده‌اند می‌توانند به اصلاح جامعه بپردازند در حالیکه هویت فتنه‌گران برای مردم مشخص شده است و کنگره آمریکا به حمایت از آنها پرداخت و میلیاردها برای آنها خرج کردند و به طور خلاصه مایه روشنی چشم آمریکا هستند.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه مسئولان و مقامات باید مراقب این امور باشند تصریح کرد: خطیب نماز جمعه باید حرف حق را بزند آنچه از آیات برداشت کرده است را به مردم بفهماند و خواسته‌های مردم را به مسئولان برساند که من به طور خلاصه می‌گویم مسئولان باید نسبت به این امور توجه کنند و ببینند پست‌ها به چه کسانی واگذار می‌شوند.

وی در پایان با بیان اینکه پست‌ها به جای آنکه به دست فرهنگ بسیجی سپرده شود به دست فرهنگ فتنه سپرده می‌شود، خاطرنشان کرد: جا دارد اینجا از سخنان آقای رحیم‌پور ازغذی تشکر کنم و باید بگویم که شما در این زمینه احساس وظیفه کنید و سکوت نکنید چرا که این تنها وظیفه من نیست و همه باید در این زمینه تلاش کنند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی