برخی احزاب بی خاصیت در استان هرمزگان

این مطلب را می نویسم تا شاید برخی احزاب بی خاصیت استان اندکی به خود بیایند و نگذارند افرادی خارج از استان چوب حراج به داشته ها ، منافع و منابع استان بزنند ، تا نگذارند برخی افراد خارج استان برای داخل استان هرمزگان نسخه بپیچند!! چرا و به چه دلیل باید برخی افراد به […]

این مطلب را می نویسم تا شاید برخی احزاب بی خاصیت استان اندکی به خود بیایند و نگذارند افرادی خارج از استان چوب حراج به داشته ها ، منافع و منابع استان بزنند ، تا نگذارند برخی افراد خارج استان برای داخل استان هرمزگان نسخه بپیچند!!

چرا و به چه دلیل باید برخی افراد به خود اجازه بدهند و برای استان هرمزگان از خارج استان دستور صادر کنند و از درون احزاب ما حتی یکی هم صدایش بیرون نیاید و اعتراض نکند؟؟!!

چرا احزاب ما در استان فکر می کنند کار درستی نیست اگر با بالادستیها بر سر مسایل استان و منافع به حق مردم هرمزگان درگیر شوند و سهم خواهی کنند آن هم از محل منابع ملی ؟ چرا میترسند با برخی تهران نشینها گلاویز شوند؟!! مگر برخی تهران نشینان از دماغ فیل افتاده اند؟؟ باید برای احقاق حق مردم فریاد کشید!

مگر داماد یا پدر زن یا عروس فلان شخص سیاسی کشور که در استان برو بیا دارد و صاحب نفوذ است ترسناک است و یا شاخ دارد؟؟ نترسید و به دنبال منافع استان و مردم استان باشید و حتی اگر لازم باشد شاخ گردن کلفتان را با اتحاد با یکدیگر بشکنید.

شاید برخی مسوولان احزاب فکر می کنند در صورت اعتراض به روند کنونی انتصابات در سازمانها و صنایع استان، منصب کنونی خود را از دست می دهند؟؟۱!! خوب به درک که از دست دادند ، لا اقل حرفشان را زده اند و مردم نیز پشت سر آنها خواهند بود ، لا اقل به دنبال منافع مردم یک گام برداشته اند ، همین یک گام هم کافیست تا کسی جرات نکند برای مردم استان هرمزگان از خارج استان نسخه بپیچد. حق هرمزگانیها است که نخبه هایشان در هیات مدیره تمامی سازمانها و شرکتهای دولتی تاثیر گذار و سرمایه دار کشور که در استان منافع دارند عضو باشند. احزاب نباید فقط به فکر تصاحب مناصب و پستهای استانی به هر قیمت باشند بلکه بر سر منافع کلی استان باید بر سر یک سفره بنشینند و تلاش کنند تا برنامه های کلان به سرانجام برسد !!!

روی صحبتم با تمامی اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل و تند رو از حزب موتلفه گرفته تا جامعهٔ روحانیت مبارز ، پایداری و مردم سالاری و اعتماد ملی و انجمنهای اسلامی و … …..است ،اینکه بیایند و به خاطر شما مسئول حزب، معاون سیاسی امنیتی استاندار و یا فرماندار بندرعباس را منصوب کنند این که هنر نیست.

هنر آن است که به فکر منافع مردم استان باشند و اعتبار بدهند. هنر آن است که منابع مازاد در آمد استان را در خود استان هزینه کنند و اجازه ندهید با این انتصابات سرتان شیره بمالند و منابع و منافع استان را در جای دیگر هزینه کنند و دلتان به همین خوش باشد .

گیرم که به خواسته آن جنابان آمدند و معاونان استاندار و فرماندار را جابجا کردند… اینها همه و همه هیچ سودی برای استان ندارد برادر…فقط گول زنک است… سود جمعی بهتر از انتفاع فردی است. تا کی می خواهید در گوشهای خود پنبه بگذارید و هر کسی ساز خودش را بزند؟!!

آهای احزابی که از اول انقلاب فقط و فقط انتصاب کردید در استان ، اندکی به خود آیید و به فکر منافع مردم باشید.

چون همین مردم بودند که تکیه گاه شما بودند تا حزب خود را مستحکم کنید.مردم هرمزگان هیچ گاه در برابر ظلمهایی که بر ایشان می رود اعتراض نمی کنند چون محجوبند و به اندک امکانات قانع هستند ، اما همین اندک امکانات را هم دارند از مردم دریغ می کنند.چرا؟؟!!

این ظلم مضاعف است که اتوبوسهای از رده خارج شرکت اتوبوسرانی تهران را روانه هرمزگان کنند تا مردم هرمزگان از آن استفاده کنند و تهران نشینها از امکانات جدید و مدرن استفاده نمایند.

این ظلم مضاعف است که خودروهای از رده خارج تهران را روانه ادارات هرمزگان کنند تا مردم هرمزگان از آن استفاده کنند !! این ظلم مضاعف است که برخی ادارات بیمه پرسنل خود را در شرکتهای تهران هزینه کنند مگر ما در هرمزگان نمایندگی بیمه نداریم؟؟! این ظلم مضاعف است که نخبه های هرمزگان بیکار باشند و صنایع استان نیروی مورد نیاز خود را از استانهای همجوار تامین نمایند.

این ظلم مضاعف است که سهم مردم بندرعباس از صنایع فقط دود و آلودگی و بیماری پوستی و سرطان باشد و منافع آنها در جای دیگر هزینه شود.

این ظلم مضاعف است که مردم استان هیچ سودی از مناطق آزاد نداشته باشند.کجای این امر عدالت است؟

احزاب حاضر در استان چرا برنامه چشم انداز توسعه استان را ترسیم نمی کنند و هیچ نقشی در آن ندارند در حالی که فقط برنامه شان ترسیم فرستادن نماینده به مجلس و یا شورای شهر است!! و یا تغییر دادن فلان مدیر کل و بهمان مسئول!!

چرا گوشتان را باز نمی کنید که ببینید مردم استان حتی یک شهر بازی کوچک جهت گذران اوقات فراغت بچه هایشان ندارند؟ حتی یک پارک بزرگ آبرومند با تمام امکانات در استان هرمزگان وجود ندارد که در شان مردم باشد!! چرا با وجود منبع دریا ، مردم یک پارک آبی ساحلی ندارند؟!!

امیدوارم در سال جدید احزاب اندکی به خود بیایند و برای منافع استان با هم متحد شوند تا سهم مردم هرمزگان را از بالادستیها بستانند.

کامبیز حسین پور