امروز

دوشنبه, ۱۹ آذر , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۷:۴۰ بعد از ظهر

مدیر کل گمرک شهرستان قشم در جمع بازرگانان و مسئولین مجتمع تجاری که به منظور بررسی مشکلات و عوامل رکود بازار قشم و درگهان در مرکز رشد قشم برگزار شده بود آمادگی این سازمان را برای رونق بازار و حل شدن مشکلات کسب و کار کسبه و بازاریان قشم اعلام نمود.
حسین سعیدی با اشاره به آمار اخذ شده از سازمان منطقه آزاد در خصوص صدور برگ سبز و بار مسافری اظهار داشت : در سال ۹۲ درآمد کل گمرک از بارمسافری در مبادی خروجی قشم ۶۳۲۰ فقره برگ سبز بوده و در سال ۹۳ این آمار به ۲۴۷۳۶ فقره برگ سبز ارتقا یافته است و این آمار در شش ماهه ۹۴ نیز به ۲۶۰۷۳ فقره افزایش یافته که این نشان دهنده رشد هشت درصدی کالای مسافری از مبادی خروجی جزیره قشم در شش ماهه سال جاری نسبت به کل سال ۹۳ است .
وی در خصوص افزایش معافیت گمرکی بار مسافری بیان داشت : پیشنهاد ما در سال ۹۳ برای افزایش معافیت گمرکی بار مسافر ۳۵۰ دلار بوده که هیئت دولت این موضوع را رد کردو حتی پس از پیگیری موضوع از طریق هیئت وزیران این موضوع توسط مجلس رد شد اما در اجرای این قانون باز هم ما انعطاف داریم و در بحث خروج بار مسافر در حد مقدور و حتی تا سقف ۲۰۰ دلار نیز اجازه خروج بار مسافری را داده ایم.
مدیر کل گمرک شهرستان قشم ادامه داد : به همین خاطر ستاد مبارزه با قاچاق کالا بارها ما را بازخواست کرده است و باز هم حاضریم برای رونق گرفتن بازار به کمک تجار و بازاریان بیائیم و تا جایی که در توانمان باشد همکاری کنیم.
وی در خصوص تعرفه گمرکی ورودی کلا به منطقه آزاد قشم تصریح کرد : تعرفه ورودی کالا در دست گمرک منطقه آزاد و تابع قوانین منطقه آزاد است و گمرک ایران هیچ دخالتی در این خصوص ندارد.
سعیدی راه کار اجرا شده در گمرک ایران در خصوص هماهنگی با نیروهای انتظامی استفاده از پروانه های گمرکی عنوان نمود و بیان داشت : گمرک ایران با راه اندازی یک سیستم در بحث کالای تجاری توانسته است با صدور پروانه سبز گمرک که به سیستم پیامکی هم متصل است این معضل را رفع نماید و مامورین ذی ربط با ارسال پیامک به سامانه می توانند از قانونی بودن آن اطلاع یابند و پیشنهاد ما به منطقه آزاد هم این بوده تا از این سیستم استفاده کنند و بتوانند مشکل تجار و بازرگانان را حل کنند.
وی آمار مهاجرت های انجام گرفته در شش ماهه اخیر را نادرست اعلام کرد و گفت : با توجه به آمار ما شاهد افزایش مهاجرت به قشم بودیم و ورودی خانواده ها ما که از طریق ثبت کاپوتاژ به ثبت رسیده در شش ماهه سال جاری ۸۹۶ ورودی در مقابل ۸۴۳ خروجی است که ۹۵ درصد این جمعیت را کارمندان تشکیل می دهند و ۵ درصد بقیه نیز کاسب بوده اند .
مدیر کل گمرک قشم در خصوص آمار ورود مسافران به جزیره قشم یادآور شد : تا سال ۹۲ فرودگاه قشم به عنوان پایلوت مسافری در نظر گرفته نمی شد اما از این سال به بعد شاهد رشد مسافر در قشم بودیم و روزانه بین سه الی چهار هزار نفر نیز از طریق اسکله وارد جزیره می شوند که نشان می دهد مسافران همچنان به جزیره قشم مسافرت می کنند.
اشرفی سرپرست اصناف قشم در پایان این جلسه گفت : امیدوارم با برگزاری جلسات با نیروی انتظامی و انجام تفاهم نامه و بررسی پیشنهادات و راه کارهای بازرگانان و مسئولین مجتمع های تجاری تا یک ماه آینده شاهد رونق گرفتن بازار قشم و درگهان باشیم .

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=13263
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی