برای خرید دارو کمبود اعتبار داریم/بدهی۲۷۰میلیاردی بیمه ها دراستان

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سید حسین داودی عصر یکشنبه در نشستی با خبرنگاران ضمن اشاره به بدهی های هنگفت بیمه ها گفت: متاسفانه در استان هرمزگان نیز مانند سایر استانها و دانشگاههای علوم پزشکی کشور میزان بدهی بیمه ها به مبلغی بالغ بر ۲۷۰ میلیارد تومان رسیده است که این میزان بدهی باعث بروز مشکلات […]

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سید حسین داودی عصر یکشنبه در نشستی با خبرنگاران ضمن اشاره به بدهی های هنگفت بیمه ها گفت: متاسفانه در استان هرمزگان نیز مانند سایر استانها و دانشگاههای علوم پزشکی کشور میزان بدهی بیمه ها به مبلغی بالغ بر ۲۷۰ میلیارد تومان رسیده است که این میزان بدهی باعث بروز مشکلات عدیده ای برای ارائه خدمت رسانی شده است.

وی از عوارض و نتایج ناخوشایند عدم پرداخت به موقع بیمه ها را چنین عنوان کرد: مهمترین عارضه اجتماعی ایجاد بی اعتمادی همکاران پزشک و چه غیر پزشک در بیمارستانها، به دانشگاه در خصوص نحوه و زمان پرداخت است.

به گفته داودی، از آنجائیکه یکی از مهمترین اصول کاری و سرمایه های بزرگ ما نیروی انسانی با انگیزه است متاسفانه به دلیل رفتار نامناسب بیمه ها این اعتماد سلب شده است.

وی افزود: از نتایج دیگر اهمال بیمه ها در پرداخت عدم توانایی پرداخت مطالبات دانشگاه به شرکت های تجهیزات پزشکی و دارویی بوده است که به همین دلیل بیمارستانهای دولتی در تهیه ملزومات مورد نیاز خود جهت خدمت رسانی به بیماران دچار مشکلات عدیده شده اند و از طرفی دیگر سبب نا رضایتی شرکتهای طرف مقابل بیمارستانها نیز شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت:علی رغم همه این موارد دانشگاه علوم پزشکی سعی بر ارائه خدمات مناسب به بیماران خواهد داشت ولی قطعا عدم پرداخت در دراز مدت بر نحوه ارائه خدمات به دو دلیل تاثیر خواهد گذاشت؛ از یک طرف با ایجاد نارضایتی در پزشکان و کارکنان و از طرف دیگر کمبود اعتبارات با تاثیر بر خرید دارو و تجهیزات پزشکی و سایر ملزومات مورد نیاز بیمارستانها در خدمات رسانی تاثیر به سزایی خواهد داشت و زیانهای جبران ناپذیری به پیکره بهداشت و درمان استان وارد می شود. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهارداشت: بیمه تامین اجتماعی با ۷۰ میلیارد تومان، بیمه سلامت ایرانیان با ۱۶میلیارد تومان، بیمه نیروهای مسلح با ۷میلیارد تومان و بیمه کمیته امداد با سه میلیارد تومان بیشترین بدهی ها را در بین سازمانهای بیمه گر به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دارا هستند.

وی افزود: امیدواریم مسئولان سازمانهای بیمه گر با پرداخت به موقع و پرداخت بدهی ها در اجرای طرح تحول سلامت در استان هرمزگان همکاری کنند.