با مردم قشم مثل اسرای جنگی رفتار می‌کنند

شیخ‌عبدالرحیم خطیبی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، از شرکت آب و برق و تاسیسات سازمان منطقه آزاد قشم به‌دلیل خودداری از واگذاری انشعاب آب به متقاضیان و برخوردهای غیرانسانی با مردم، به شدت انتقاد کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر قشم، شیخ‌عبدالرحیم خطیبی امام جمعه اهل سنت شهرستان قشم در خطبه‌های این […]

شیخ‌عبدالرحیم خطیبی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، از شرکت آب و برق و تاسیسات سازمان منطقه آزاد قشم به‌دلیل خودداری از واگذاری انشعاب آب به متقاضیان و برخوردهای غیرانسانی با مردم، به شدت انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر قشم، شیخ‌عبدالرحیم خطیبی امام جمعه اهل سنت شهرستان قشم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به گزارش‌های مستند در ارتباط با مواردی از برخی سوء‌مدیریت‌ها در شهرستان گفت: در این ارتباط با دکتر بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد و مهندس مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در راستای حل بعضی از معضلات و اصلاح برخی از این ساختارها که مورد اعتراض مردم هست، مذاکراتی صورت گرفته است.

شیخ‌خطیبی افزود: تغییرات مدیریتی  تا به‌حال درد ما را دوا نکرده است، وی تشریح کرد: بعضا متاثر از این اعتراضات مردمی، تغییر و تبدیل کلی در مدیریت‌ها صورت می‌گیرد، مردم هم منتظرند که به تبع آن، تحولی صورت بگیرد، و به انتظار می‌نشینند، خوش‌بین هستند و  امیدوار می‌شوند، اما می‌بینند همان آش است و همان کاسه؛ و دوباره صدای اعتراض‌ها بلند می‌شود، و باز تغییر و تبدیلی صورت می‌گیرد؛ وی تاکید کرد: همین‌طور فرصت‌سوزی شده است و متاسفانه چندین بار سر ما کلاه رفته است و از یک سوراخ چندین بار گزیده شده‌ایم؛ این به انتظار گذاشتن‌های مردم با تغییرات مدیریتی دیگر لوث شده، و حلال مشکلات مردم نبوده است؛ وی تاکید کرد: این مشکلات ریشه در تناقضات قانونی دارد؛ دوگانگی مدیریتی، مشکلاتی برای مردم قشم ایجاد کرده که به صورت اساسی و ریشه‌ای باید حل شود.

شیخ‌خطیبی با تاکید بر اینکه ما بر عهدمان با مردم هستیم گفت: سعی کنیم عقلایی با قضایا برخورد کنیم، ما وامدار کسی نیستیم و منافعی هم نداریم، اگر منافعی داشته باشیم قطعا منافع مردم است.

شیخ‌خطیبی در ارتباط با گزارش‌های واصله مردمی نسبت به سوء‌مدیریت‌ها در شرکت آب و برق و تاسیسات منطقه آزاد قشم اشاره کرد و گفت: به بهانه‌ی اینکه برخی از شهرداری قشم مجوز ساخت و ساز گرفته‌اند به آن‌ها انشعاب آب نمی‌دهند؛ شیخ‌خطیبی افزود: شرکت آب و برق و تاسیسات منطقه آزاد قشم روی آب که حیات مردم به آن وابسته است، به عنوان شاهرگ حیاتی مردم دست گذاشته است و از این اهرم فشار می‌خواهد علیه مردم استفاده کند.

وی افزود: به نظر من این‌گونه استفاده ابزاری از شاهرگ حیاتی مردم یکی از اشکال بسیار خطرناک ظلم است؛ وی با استناد به مدارکی که در دست داشت، گفت: این برگه رسید واریز مبلغ ۱۹ میلیون و صد و ۶۴ هزار تومن است که در تاریخ ۱۹/۲/۹۵ یعنی بیست ماه قبل جهت انشعاب آب، به شرکت آب و برق و تاسیسات منطقه آزاد واریز شده است؛ بعد از این مدت تا الان هم بهانه‌شان این است که شما رفته‌اید گویی از رژیم صهیونیستی یا ایالت متحده مجوز ساخت و ساز گرفته‌اید، وی افزود: تا حالا حاضر نشده‌اند به این بندگان خدا که منتظر هستند، انشعاب آب بدهند.

شیخ‌خطیبی در بخشی از خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان قشم به مواردی از برخوردها و رفتارهای نادرست با مردم از سوی این مدیریت اشاره کرد و گفت: مواردی نقل شده است از رفتارهای بسیار بد با مردم، وقتی با او اسم از قانون برده می‌شود می‌گوید قانون کجاست؟! قانون من هستم؛ خودش را قانون معرفی می‌کند! وی افزود: متاسفانه چنین افرادی بر شاهرگ حیاتی مردم مسلط شده‌اند و این طور با مردم رفتار می‌کنند، مردم را حساب آدم نمی‌کنند، مثل بردگان، مثل حیوانات و مثل اسرای جنگی با مردم قشم رفتار می‌کنند.

شیخ‌خطیبی در ادامه گفت: این را می‌طلبد که مدیران محترم، آن‌هایی که در راس امورهستند، پیگیر باشند، هم فرماندار محترم شهرستان و هم مدیرعامل محترم که وعده داده‌اند به این مشکل مردم رسیدگی شود؛ وی تاکید کرد: قبل از سایر مطالبات، این اولین مطالبه‌ی مردم قشم است که لازم است اصلاح اساسی در این مورد صورت بگیرد و این مسئله را حل کنند وگرنه خود مردم آن را حل خواهند کرد.

 وی با اشاره به نزدیکی ایام‌الله دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، اظهار امیدواری کرد که این مطالبه‌ی اساسی و دغدغه‌ی جدی مردم در همین ایام حل شود.

خطیب نماز جمعه اهل سنت در پایان تصریح کرد: به مردم انشعاب آب نمی‌دهند به بهانه اینکه رفته‌اند از شهرداری مجوز گرفته‌اند، شهرداری ارگان منتخب مردم است که حکم آن از طرف نظام جمهوری اسلامی صادر می‌شود و یک  ارگان رسمی است وگرنه تعطیلش می‌کردند.

وی افزود: این دوگانگی مدیریتی و ابهامات قانونی را به نفع خود مصادره کردن و برعلیه مردم، این دوگانگی را مورد سوء‌استفاده قرار دادن، نشان می‌دهد که افرادی واقعا مریض هستند.

وی در پایان بار دیگر تاکید کرد: این مسئله باید حل شود، مردم در این مسئله کوتاه نخواهند آمد و این یک مورد از مطالبات مردم است که سابقا در جلسات مختلف بیان کرده‌ایم، و در این‌جا عرض کردم که اتمام حجت بشود و اگر این رویه اصلاح نشود و مشکل حل نشود، مردم خودشان از طرق قانونی این مشکل را حل خواهند کرد.