باید فرهنگ آداب و معاشرت کسبه با مشتریان را ترویج دهیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: کسبه و بازاریان با رعایت احترام و تکریم مشتری تلاش کنند مردم را بیش از گذشته برای سفر به جزیره زیبای قشم ترغیب کنند. دکتر شهریار مشیری در نشست با کسبه، تجار و مدیران بازار و مجتمع های تجاری شهر قشم با بیان این مطلب افزود: جزیره قشم قرار […]

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: کسبه و بازاریان با رعایت احترام و تکریم مشتری تلاش کنند مردم را بیش از گذشته برای سفر به جزیره زیبای قشم ترغیب کنند.

دکتر شهریار مشیری در نشست با کسبه، تجار و مدیران بازار و مجتمع های تجاری شهر قشم با بیان این مطلب افزود: جزیره قشم قرار است به قطب صنعت و تولید گاز و نفت در ایران تبدیل شود و رونق جزیره زمانی امکانپذیر خواهد بود که  صنعت توریست با توجه به ظرفیت های بی نظیر گردشگری، بیش از پیش فعال شود.

وی ادامه داد: سابقه تاریخی، فرهنگ کهن و زیبایی های طبیعی که در جای جای این جزیره وجود دارد قشم را از سایر جزایر متفاوت تر می کند و در یک نگاه می توان عنوان کرد که جزیره قشم با ۹۰ هزار نفر جمعیت اصولاَ با دیگر جزایر قابل قیاس نیست.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: بودجه این سازمان طی سال های گذشته تنها از طریق فروش زمین تامین می شد اما با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و انتخاب مهندس ترکان به عنوان دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از سی ام آذر ماه سال جاری فروش زمین در مناطق آزاد قشم، کیش و چابهار قطع شده است.

به گفته وی، عدم فروش زمین در منطقه آزاد قشم درآمدهای این سازمان را بشدت کاهش داده و در تلاشیم با یک مدیریت بهینه و با استفاده از ظرفیت های فراوان قشم، کسری درآمدها را برطرف کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اهمیت فرهنگ و آداب و معاشرت کسبه با مشتریان اشاره و تصریح کرد: فعالان تجاری در اروپا به فرهنگ صحیح آداب و معاشرت با مشتریان بسیار اهمیت می دهند و از این راه در جذب مشتری موفق می شوند.

وی از کسبه بازار و مجتمع های تجاری قشم خواست با رعایت احترام و تکریم مشتری تلاش کنند مردم را بیش از گذشته برای سفر به جزیره زیبای قشم ترغیب کنند.

دکتر مشیری با اشاره به عدم رعایت اصول ساخت و ساز در مجتمع های تجاری و عدم پیش بینی فضای پارکینگ در این اماکن تاکید کرد: سازمان منطقه آزاد قشم در سال آینده پروانه کسب مجتمع هایی که پارکینگ ندارند را تا زمان خرید زمین در نزدیکی مجتمع ها و ساخت پارکینگ، تمدید نخواهد کرد.

مدیران مجتمع های تجاری شهرستان قشم نیز در این نشست از دکتر مشیری درخواست کردند نسبت به آسفالت خیابان ها، لکه گیری و ترمیم چاله ها، نظارت بیشتر بر عملکرد امور خدماتی، نظارت بر قیمت ها، جمع آوری مناسب زباله ها و راهکارهایی برای ترغیب هرچه بیشتر هموطنانمان در سفر به قشم، برنامه ریزی کنند.