"بانک جامع املاک" تنها راه مقابله با سوءاستفاده‌های مالی

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: با تشکیل “بانک جامع املاک و اسناد” می‌توانیم از بسیاری سوءاستفاده‌ها، تخلفات و جابجایی‌های نامشروع ثروت جلوگیری کنیم.“حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی” در گفتگو با خبرنگاران، در رابطه با عملکرد قوه قضاییه طی چند سال اخیر اظهار داشت: بهبود وضعیت قوه قضاییه نسبت به سال‌های گذشته کاملا مشهود است و […]

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: با تشکیل “بانک جامع املاک و اسناد” می‌توانیم از بسیاری سوءاستفاده‌ها، تخلفات و جابجایی‌های نامشروع ثروت جلوگیری کنیم.“حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی” در گفتگو با خبرنگاران، در رابطه با عملکرد قوه قضاییه طی چند سال اخیر اظهار داشت: بهبود وضعیت قوه قضاییه نسبت به سال‌های گذشته کاملا مشهود است و نظرسنجی‌ها، نشان از عملکرد مثبت قوه قضاییه دارد.

وی ادامه داد: پرونده‌هایی که در دادگاه‌ها و دادسراها طی سال‌های متمادی رسوب کرده بودند،‌ در این دوره پیگیری شد حکایت از تلاش بیش از پیش کارکنان قضایی دارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه جمعیت کیفری زندان‌ها رو به کاهش است، تصریح کرد:‌ ورود زندانیان به زندان کمتر شده که همین امر نشان از اقدامات مثبت امر زندان‌بانی در سازمان زندان‌ها است.

حجت‌‌‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی اضافه کرد:‌ سازمان ثبت اسناد نیز نظارت بهتری بر املاک و دارایی مردم داشته که در چند سال اخیر با رشد قابل توجهی روبرو بوده است و البته با تشکیل “بانک جامع املاک و اسناد” می‌توانیم از بسیاری سوءاستفاده‌ها، تخلفات و جابجایی‌های نامشروع ثروت جلوگیری کرده و از نقاط پنهان و کور ثروت‌اندوزی در کشور رهایی یابیم.

وی با بیان اینکه الکترونیکی شدن فرآیندهای قضایی در قوه قضاییه رشد خوبی داشته است، اظهار داشت:‌ فعالیت‌های داخل قوه عموما به صورت الکترونیکی درآمده و آرا به صورت مضبوط و قابل رهگیری درآمده‌اند که قطعا به بهبود و اتقان آراء قضایی و افزایش عدالت کمک خواهد کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پایان خاطرنشان کرد: این سازمان سعی کرده آسیب‌های قوه قضاییه و نظارت را شناسایی و با ئاستفاده از رایانه‌ای‌ کردن سیستم قضایی فشار بر دستگاه قضایی را کم کند تا در مقابل سرعت نظارت نیز افزایش پیدا کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران