باغ سیب و گلابی برجام هنوز به ثمر نرسیده خشک شد/دولت به جای تلاش برای ارتباط با غربی ها، اقتصاد مقاومتی را دریابد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از " بوتیا نیوز " روزانه آمار فراوانی از فقر و فحشا و مرگ و میر کارتن خوابها و افزایش تعداد بیکاران در جامعه شنیده می شود؛ اما در این میان عده ای به اصطلاح مسئول، خود را به خواب غفلت زده و پیشرفت جامعه اسلامی […]

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از " بوتیا نیوز " روزانه آمار فراوانی از فقر و فحشا و مرگ و میر کارتن خوابها و افزایش تعداد بیکاران در جامعه شنیده می شود؛ اما در این میان عده ای به اصطلاح مسئول، خود را به خواب غفلت زده و پیشرفت جامعه اسلامی را در ارتباط تنگاتنگ با کشورهای غربی به ویژه آمریکا و انگلستان می بینند؛ غافل از اینکه آنان هرگز پایبند به تعهدات بین المللی نیستند و با قدرت و ثروت فراوان به استکبارگری و استعمال گری خود تداوم می بخشند. نمونه بارز آن را می توان به تمدید تحریم های گسترده علیه ایران از سوی آمریکای جنایتکار نام برد.

علاوه بر آن روزانه شاهد رکود چشمگیر اقتصاد و بی توجهی به اصل اقتصاد مقاومتی و تولیدات داخلی در سطح کلان کشور هستیم و اگر به این منوال پیش برویم در آینده ای نه چندان دور، چرخه تولیدات ملی به کلی از بین رفته و خود را وابسته به بیگانگان می بینیم.

 

با شکست برجام برگ برنده روحانی سوخت

دکتر محمود احمدی، استاد نمونه و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد بابل در همین رابطه در گفت و گو با " بوتیا " گفت: متاسفانه تمام همّ و غمّ دولت فعلی، ایجاد روابط دوستانه با کشورهای خارجی بوده و به مسائل معیشتی و فرهنگی مردم کم اهمیت نشان می دهند و حال اینکه تمدید تحریم جز شکست برجام و اتلاف وقت، دستاورد دیگری برای دولت نداشته است!

 

اقتصاد مقاومتی تنها راه شکوفایی اقتصاد ایران است

این استاد دانشگاه ادامه می دهد: دولت فعلی باید در این مدتی که بر سرکار حضور دارد به جای تلاش برای برقراری ارتباط با کشورهای غربی، مهم ترین دغدغه خود را اقتصاد مقاومتی و احیای کارخانه های ملی و تولیدات داخلی قرار دهد تا در آینده شاهد شکوفایی اقتصاد و به تبع آن رضایت مردم از دولت و مسئولان باشیم.

 

 

باغ سیب و گلابی برجام هنوز به ثمر نرسیده خشک شد

حجت الاسلام سعید مقدس،مسئول کتابخانه تاریخ قم نیز در گفت و گو با " بوتیا " اظهار کرد: در کشور ما استعدادها و نخبگان زیادی وجود دارند که می توانند با آراء و نظریات خود، در تمام زمینه های کمک حال دولت باشند اما به دلیل گرایش حزبی برخی از مسئولان، این مهم تحقق نمی پذیرد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تمدید تحریم ها علیه ایران می افزاید: همواره مقام معظم رهبری به مسئولان تذکر می دادند که آمریکا هرگز قابل اعتماد نیست و نمی توان به تعهدات آنان دل بست، اما برخی در داخل به مسئله برجام اصرار می ورزیدند و گمان می کردند برجام معاهده دو سر سود است؛ اما در عمل شاهد چنین رخدادی نبودیم.

مقدس ادامه داد: متاسفانه باغ سیب و گلابی برجامی دولت یازدهم هنوز به ثمر نرسیده خشک شد و در حال حاضر بهترین کار این است که دولت یازدهم با قاطعیت جواب بد عهدی آمریکای ها را بدهد و اجازه ندهد تا آن ها هر کار دلشان می خواهند بکنند چرا که عدم پاسخگویی شفاف و صریح به آمریکایی ها آن ها را گستاخ تر می کند.

 

امیدواریم همه مسئولان به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص روابط خارجی و اقتصاد مقاومتی و دوری از تجملگرایی گوش فرا دهند تا دیگر شاهد رکود اقتصادی و تورم و مرگ و میر به دلیل تسامح کاری بعضی مسئولان نباشیم.