ایران طلایه دار دفاع از مردم فلسطین و آزادی قدس است

امام جمعه اهل سنت قشم درآخرین نماز جمعه ماه رمضان با اشاره به روز جهانی قدس و لزوم حضور گسترده مردم در راهپیمایی این روز گفت : در حالی که بسیاری از کشورهای اسلامی در مورد فلسطین سکوت اختیار کرده اند اما حکومت و ملت ایران طلایه دار  آزادی قدس و مردم فلسطین هستند. وی […]

امام جمعه اهل سنت قشم درآخرین نماز جمعه ماه رمضان با اشاره به روز جهانی قدس و لزوم حضور گسترده مردم در راهپیمایی این روز گفت : در حالی که بسیاری از کشورهای اسلامی در مورد فلسطین سکوت اختیار کرده اند اما حکومت و ملت ایران طلایه دار  آزادی قدس و مردم فلسطین هستند.

وی افزود : بسیاری از سران کشورهای اسلامی مسئله قبله اول مسلمین را فراموش کرده اند و با اسرائبل از سر دوستی درآمده اند اما جمهوری اسلامی ایران همواره از آرمان مردم فلسطین و قدس شریف حمایت کرده است.

شیخ عبدالرحیم خطیبی برنامه ریزی و و توکل و استمداد مسلمانان از خداوند متعال را برای آزادی قدس الزامی دانست و بیان داشت : زمانی فلسطین از چنگ اسرائیل غاصب خارج می شود که مسلمانان با انسجام و اتحاد علیه صهیونیزم بپا خیزند.

وی روزهای باقیمانده ماه مبارک رمضان را فرصتی مناسب برای استغفار و بخشایش گناهان برشمرد و خاطر نشان کرد : ماه رمضان ماه مغفرت و رحمت الهی است و از طرفی خداوند هم تا سکرات موت راه را برای برگشت و انابه بازگذاشته است.

امام جمعه اهل سنت قشم در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر اهمیت پرداخت زکات گفت: براساس فقه اسلام پرداخت زکات فطره همه افراد در قید حیات مسلمان واجب است که میزان آن در جزیره قشم به ازای هر نفر ۱۲ هزار تومان می باشد.

وی همچنین ساعت برگزاری نماز عید فطر را ساعت هفت و پانزده دقیقه صبح در محل مسجد جامع قشم اعلام کرد