اولین گرانی سال ۱۴۰۲ برای قشمی ها رقم خورد

با افزایش قیمت بلیط شناورهای مسافربری اولین گرانی سال 1402 برای قشمی ها رقم خورد.

با افزایش قیمت بلیط شناورهای مسافربری اولین گرانی سال ۱۴۰۲ برای قشمی ها رقم خورد.
هنوز ۳ ماه از افزایش قیمت بلیت شناورهای مسافری بندرعباس به قشم و هرمز و بالعکس نگذشته که دوباره قیمت بلیت ها افزایش و از ۸۹ هزار تومان به ۱۰۵ هزار تومان افزایش یافت.
میانه دی ماه ۱۴۰۱ بلیت شناورهای مسافری مسیر بندرعباس به قشم و هرمز و بالعکس از ۶۵ هزار تومان به ۸۹ هزار تومان افزایش یافت و گلایه های زیادی بخصوص برای جزیره نشینان به دنبال داشت به طوری که اگر چه یک سفر در هفته ۴۹ هزار تومانی برای قشموندان در نظر گرفته شده بود اما قشمی ها نیاز به سفرهای بیشتری به بندرعباس برای انجام امور خود دارند.

حالا خبر رسیده که از اول فروردین ۱۴۰۲ نرخ بلیت شناورهای مسافری مسیر بندرعباس به قشم و بندرعباس به هرمز و بالعکس به ۱۰۵ هزار تومان افزایش یافته است و مسافرانی که می خواهند راهی جزیره شوند باید نفری ۱۰۵ هزار تومان بپردازند.

این افزایش قیمت در حالی است که کیفیت حمل مسافر با شناورهای مسافری بدلیل فرسوده شدن تدریجی این ناوگان، کاهش یافته و صندلی شناورها کیفیت مناسبی ندارد.

برای قشموندان یک بار سفر هفتگی ۴۹ هزار تومانی در این طرح در نظر گرفته شده است.

برای اهالی هرمز نیز نرخ بلیت ۱۹ هزار تومانی در نظر گرفته شده است. هزینه تردد اتباع و گردشگران خارجی نیز ۵ دلار است.

همچنین اعلام شده که این نرخ گذاری برای اول تا ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۲ است و درباره تداوم و یا بازگشت نرخ بلیت ها از ۱۰۵ به ۸۹ هزار تومان در ستاد تنظیم بازار بعد از ۲۰ فروردین تصمیم گیری می شود.

خبرگزاری فارس