امروز

یکشنبه, ۲۵ مهر , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۰:۳۲ قبل از ظهر

خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران قشم در جلسه ای که به منظور بررسی وضعیت رسیدگی به درخواست های آنها در سازمان منطقه آزاد و نصب تابلو شهدا در سطح شهر قشم برگزار شده بود از برخورد نامناسب و عدم اقدام  سازمان منطقه آزاد در این خصوص بشدت انتقاد کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمز محمد امین ذاکری بنمایندگی از خانواده شهدا و جانبازان شهرستان قشم  درباره هدف از برگزاری این جلسه گفت: آنچه  باعث شده تا خانواده شهدا و جانبازان در این مکان جمع شوند عدم توجه و رسیدگی سازمان منطقه ازاد قشم  به درخواستهای ایثارگران است که علی رغم پیگیری های انجام شده به هیچ نتیجه ای نرسیده است و برای همین خانواده شهدا و ایثارگر درخواست کردند تا این موضوع رسانه ای شود .

وی افزود : علی رغم وجود قوانینی که برخی از امتیازات و اولویتها را برای خانواده شهدا قائل شده است متاسفانه  سازمان منطقه آزاد قشم به درخواست های  خانواده های ایثارگر حتی  در حد سایر مردم هم رسیدگی نمی کند.

نماینده خانواده شهدا و ایثارگران بیان داشت : ما مکرر شاهد آن هستیم که خانواده شهدا و یا جانبازان برای دریافت زمین و یا تخفیف عوارض و یا درخواستهای دیگری به  منطقه آزاد معرفی می شوند اما هیچ رسیدگی به آنها نمی شود  و با تغییر مکرر مدیران سازمان منطقه آزاد خانواده های ایثارگر بایستی دوباره تمامی مکاتبات و اقدامات خود را با مدیر جدید از نو آغاز کنند و این چرخه سالها ادامه دارد و صدای آنها جایی نمی رسد.

محمد امین ذاکری اظهار داشت : شاید عده ای بگویند خانواده شهدا بدنبال کار سیاسی و جو سازی علیه سازمان منطقه آزاد هستند اما پیگیری های ما مستند است و مدتها از انجام آن می گذرد و علی رغم بی حرمتی ها صبور بودیم و خون دل خوردیم ، ما خانواده ای داریم که ۱۴ سال برای گرفتن زمین از منطقه آزاد پیگیری کرده و به جایی نرسیده درحالی که در همین مدت حتی تا دو سال پیش زمینها چندین شهرک در قشم فروخته  شد اما به این خانواده زمین واگذار نشد .

وی بیان داشت: برخی آقایان به بنده گفتند اگر شما از طریق فلان مسئول وارد می شدی و با فلان کس ارتباط برقرار می کردی  به نتیجه می رسیدی ، اما ما می گوییم ” چرا باید امورات خانواده شهدا بر اساس پارتی بازی و جناح بازی و باند بازی پیش برود ، خانواده شهدا خانواده انقلابند و خون شهدا برای آن بوده است که این نظام بر اساس ضوابط و قانون  اداره شود” .

نماینده خانواده شهدا و ایثارگران قشم تاکید کرد: حقیقتا خانواده شهدا و ایثارگران در این مدت دندان روی جگر گذاشتند و چاره ای جز رسانه ای شدن این وضعیت نداشتند تا مردم بدانند در سازمان  منطقه آزاد قشم چه می گذرد ، وقتی خانواده شهید یا جانباز به یک معاونت یا مدیریتی از سازمان منطقه آزاد مراجعه می کند  چه برخوردی با اومی شود ، و وقتی در رسیدگی به کار خانواده شهدا این گونه اقدام می شود رفتار آنها با بقیه مردم چگونه است  .

وی با اشاره به وضعیت فعلی منطقه آزاد اعلام کرد: همه اینها باعث شده است تا امروز در قشم  جو بی اعتمادی نسبت به مسئولین منطقه آزاد به وجود بیاید لذا اگر مسئولین منطقه آزاد به دنبال حل کردن مشکل مردم بودند اجازه نمی دادند کار به اینجا بکشد.

محمد امین ذاکری خاطر نشان کرد: سازمان منطقه آزاد کلیه امور شهر را در دست گرفته است و مردم برای دریافت پروانه کسب ، پروانه ساختمانی ، شماره گذاری خودرو ، عوارض ورود به جزیره ،پرداخت عوارض  گمرکی و…باید به منطقه آزاد مراجعه کنند و در این بین  آنچنان مردم را دچار کاغذ بازی و بروکراسی کرده اند تا از کردار خود پشیمان شوند و این در حالی است که در بقیه ادارات کار مردم بسرعت انجام می شود.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در لزوم  زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا گفت : ما امروز در قشم شاهد آن هستیم که تابلو شهدا بر زمین می افتد و هیچ مسئولی  پیگیر آن نیست که چرا تصاویر شهدا از سطح شهر در حال جمع آوری است و آیا در قشم هم مگر شهیدی وجود دارد .

نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران با ارائه مستندات پیگیری درخواست تابلو شهدا از سازمان منطقه آزاد ادامه داد : در ۱۵/۲/۹۳ درخواستی به منطقه آزاد ارائه دادیم که آقای حبیبی قائم مقام سازمان دستور رسیدگی آن را به مدیر امور شهری آقای شریفی نژاد دادند و  نماینده بنیاد شهید از وی  درخواست کرد تعدادی از تابلو های پایه بتونی برای نصب تمثال شهدا در اختیار بنیاد شهید قرار گیرد . اما شریفی نژاد اظهار داشت ” بنرهای این تابلوها آماده شده است و نصب خواهد شد و نمی توانم این تبلوها را در اختیار شما قرار دهم” و این در حالی است که پس از ۸ ماه نه تنها هیچ بنری را نصب نکرده حتی حاضر شد آن تابلوها خالی بماند و تصویر شهدا بر آن نصب نشود.

وی در ادامه طرح های تابلو شهدا را به خبرنگاران ارائه کرد و گفت : هر بار با بهانه ای ساخت تابلو شهدا را به تعویق انداختند ، یک بار به بهانه تکراری بودن طرح ، یکبار به بهانه عدم تائید طرح و بار آخر هم سازمان منطقه آزاد اعلام کرد برای ساخت تابلو شهدا ردیف بودجه ای ندارد و نمی تواند تابلو شهدا را در شهر نصب کند.

محمد امین ذاکری با انتقاد از هزینه هایی که صرف برگزاری جشنواره های منطقه آزاد می شود عنوان کرد : چهاردرصد از درآمدهای سازمان منطقه آزاد بایستی برای برنامه های فرهنگی هزینه شود که متاسفانه در قشم این بودجه  فقط برای برگزاری کنسرتهای لس آنجلسی  خرج می شود و  برای ساخت تابلو شهدا هیچ بودجه ای وجود ندارد و این شاهدی است که مسئولین  منطقه آزاد ترویج فرهنگ شهدا  را جزئی از فرهنگ اسلامی نمی دانند.

وی با تقدیر از شهرداری قشم در مساعدت به بازسازی تابلو های گلزار شهدا افزود: نماینگی بنیاد شهید فقط یک درخواست به شهردار محترم ارائه کرد و بدون هیچ پیگیری شهرداری طی دو روز تابلو گلزار شهدا را تعویض کرد و حرفی از ردیف بودجه نزد واین در حالی است که شهرداری هیچ منبع درآمدی ندارد.

نماینده خانواده شهدا و ایثارگران قشم با اشاره به خدمات سازمان منطقه آزاد قشم اظهار داشت: با وجود درآمدهای کلانی که منطقه آزاد دارد مردم قشم از ضروری ترین امکانات انسانی برخوردار نیستند ، مردم قشم یک بیمارستان درست و حسابی ندارد ، آتش نشانی مناسب در قشم وجود ندارد که بتواند اموال مردم را حفظ کند و بارها شاهد آتش سوزی بازار ، لنج و خانه هایی بودیم که ایستگاه آتش نشانی قشم نتوانسته آن را خاموش کند و اموال مردم از بین رفته است ، سئوال ما این است “پس این درآمد ها در کجا هزینه می شود ، آیا  مسئولین منطقه آزاد نباید به مردم قشم جوابگو باشند؟

وی افزود: فرهنگ شهادت جلو بسیاری از بی بند وباری ها را می گیرد و بنظر می رسد عده ای بدنبال آن هستند تا با فراموش کردن یاد و خاطره شهدا سواحل قشم را  به محلی برای رواج بی حجابی و شنا و غواصی مختلط تبدیل کنند.

در ادامه عده ای از خانواده های شهدا و جانبازان  به برخی از مشکلاتی خود با سازمان منطقه آزاد اشاره کردند که در ادامه می آید:

پدر شهید محمد دریانورد : زمینی در شهر درگهان داشتم که هزینه آن را هم به حساب منطقه آزاد ریخته بودم  و دور آن دیوار کشی کرده بودم اما در زمانی که آقای موسوی مدیر عامل بود آن را تخریب کردند و علی رغم پیگیری که انجام دادم به هیچ نتیجه ای نرسیدم وزمینم را از دست دادم.

پدر شهید حسین تارک : تا کنون هیچ مسئولی از منطقه آزاد به دیدار خانواده شهدا نیامده است و مسئولین فقط برای ارسال گزارش دیدار به منازل شهدا می روند تنها درخواست ما این است که چرا تابلو شهدا بر زمین می افتد و مسئولین توجهی ندارند.

پدر شهید احمد سلامی : ۱۴ سال است که برای دریافت زمین به منطقه آزاد مراجعه کرده ام اما تا کنون هیچ زمینی به بنده واگذار نشده است حتی درخواست واگذاری زمین در شهر سوزا را داشتم که باز هم با آن موافقت نکردند، یک زمین ارثی در شهر سوزا دارم که می خواهم در آن ساخت وساز کنم باز هم گفته اند جلو آن را می گیریم.

پدر شهید محمد بازماندگان : ما تمام مشکلات خود را به مسئولین گفته ایم و هیچ کس رسیدگی نکرده  فقط می خواهم این مشکلات را در روزنامه ها بنویسید.

برادر شهید حسن ذاکری : ما از مسئولین گله مندیم در زمان جنگ خانواده شهدا و رزمندگان حرمت و عزت داشتند اما وقتی جنگ تمام شد همه رفتند پشت میزهای خود نشستند و شهدا را فراموش کردند و اگر امروز به جایی مراجعه می کنیم و می گوییم خانواده شهید هستیم می گویند به ما چه ، مگر ما گفتیم که به جبهه بروید و شهید بدهید و این دردی بدتر از آن است که اگر کار خانواده شهدا را انجام نمی دهید ، نمک بر زخم آنها نپاشید و حرف من این است که خانواده شهدا به کسی نگویند که خانواده شهید هستند هم حرمت شهید حفظ می شود هم کار آنها زودتر انجام می شود.

برادر آزاده و جانباز سلمان مبارکزاده : به نظر بنده این موضوعات بایستی در رسانه ها مطرح شود و ما تا هر جا که نیاز باشد ، پای آن ایستاده ایم و از هیچ کسی هم ترسی نداریم و شما به نمایندگی از خانواده شهدا باید این موضوعات را در رسانه ها منتشر کنید .

در پایان نماینده خانواده شهدا و ایثارگران قشم نامه خانواده شهدا را برای خبرنگاران حاضر در جلسه  قرائت نمود که متن این نامه به شرح ذیل می باشد:

بسم رب الشهدا و الصدیقین

امام خمینی (ره): اگر معلوم شود که کسانی در بعضی از ادارات و وزاتخانه‌ها برای اجرای امور شهدای انقلاب و خانواده آنها اشکال تراشی می‌کنند، به عنوان ضد انقلاب باید مورد تعقیب واقع شوند.

آقای شعبانی فرد مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم

آقای حبیبی قائم مقام و معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم

آقای خرمی معاون فنی و امور زیر بنایی سازمان منطقه آزاد قشم

آقای شریف نژاد مدیر امور شهری سازمان منطقه آزاد قشم

آقای صادقی مدیر مالی سازمان منطقه آزاد قشم

سلام علیکم با احترام

پیرو نامه ۹۷۹/۹۳/ن ق به تاریخ ۱۵/۲/۹۳  ، نامه ۹۹۶/۹۳/ن ق به تاریخ ۷/۴/۹۳ ، نامه ۱۰۲۸/۹۳/ن ق به تاریخ ۲۳/۷/۹۳ و نامه ۱۰۳۷/۹۳/ن ق به تاریخ ۶/۸/۹۳  نمایندگی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قشم در خصوص تهیه و نصب تابلو تمثال شهدا در سطح شهر قشم اینجانبان جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران  شهرستان قشم به اطلاع می رسانیم:

علی رغم گذشت ۸ ماه از ارائه درخواست و ارسال طرح های مختلف از سوی نماینده خانواده شاهد و ایثار گر و پیگیری های کتبی و شفاهی مکرر برای نصب تمثال شهدای معظم قشم ، موضوع تا کنون به هیچ نتیجه ای نرسیده است و مسئولان مربوطه اعلام کرده اند درخواست تابلو شهدا تامین اعتبار نشده و در این خصوص ردیف بودجه ای نداریم .

لذا با توجه به گلایه مندی خانواده  های شهدا در این خصوص  که در چند مرحله هم به سازمان منطقه آزاد تذکر داده  شده است،  مشاهده می گردد آن سازمان تمایلی برای نصب تمثال شهدا در سطح شهر قشم ندارد.

جای بسی تاسف است و برای هیچ کس قابل قبول نیست و نخواهد بود منطقه آزاد قشم با درآمد کلانی که از طرق مختلف به دست      می آورد و بایستی ۴ درصد از کل درآمد خود را برای امور فرهنگی هزینه کند مشکل بودجه در این زمینه داشته باشد. آیا ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در قاموس ما جزء فرهنگ اسلام ناب محمدی نیست ؟ و فقط برگزاری کنسرتهای لس آنجلسی جزو فرهنگ این کشور اسلامی شده است؟

لازم به یادآوری است که نمایندگی بنیاد شهید قشم در ابتدا درخواستی برای ساخت تابلو جدید نداشت و به تحویل تابلوهای پایه بتونی مدیریت شهری که بی هیچ استفاده ای در حال پوسیدن در شهر هستند اکتفا نمود و این مسئولین منطقه آزاد بودند که مدعی ساخت تابلو با طرحهای مدرن و بین المللی شدند و به بهانه تکراری بودن طرح از ساخت تابلو طفره رفته و در مورد طرح آخر هم با عدم تامین اعتبار  انجام این کار را مختل کرده و بی شک اکنون به بهانه پایان سال و بسته شدن حسابهای مالی  موضوع را کان لم یکن  خواهند گذاشت.

سئوال ما از شما این است :

      چرا در زمان  سخنرانی آنچنان از امام ،  رهبر و شهدا مایه می گذارید   ولی  در زمان عمل هیچ اقدامی انجام نمی دهید؟

آیا شما بعنوان مدیران شهر از خیابان های قشم عبور کرده اید و وضعیت تابلو شهدا را مشاهده نموده اید و یا فقط مسیر شما در آسمانها بین فرودگاه تهران و قشم است ؟

آیا برای گرفتن بودجه و یا امکانات از منطقه  باید جزو دارو دسته خاص و یا در جریان سیاسی  مورد نظر شما  بود ؟

آیا در همین مدت منطقه آزاد  برای چندین اداره  ماشین نخریده یا  اعتباری پرداخت نکرده است که صدها برابر ساخت تابلو شهدا بودجه می طلبیده اما سریعا برای آن ردیف بودجه تعریف و پرداخت می شد؟

چرا شهرداری قشم که هیچ منبع درآمدی ندارد بنا به درخواست بنیاد شهید در اسرع وقت ،  تابلو گلزار شهدا را باز سازی می کند اما سازمان منطقه آزاد قشم که  تمام عوارض و درآمدهای شهری را از مردم دریافت می کند بودجه ای برای ساخت تابلو شهدا ندارد؟

آیا میز و صندلی و پست و مقام های شما و امثال شما به برکت خون همین شهدا نبوده یا شما از قبل انقلاب در این پستها بوده اید؟

و سئوالهای دیگری که مطمئنا شما به آنها جوابی نخواهید داد.

لذا با توجه به مشاهده وضعیت فعلی سازمان در خصوص حفظ فرهنگ شهادت  برخود لازم می دانیم  تا بابودجه شخصی و با دست توانمند جوانان انقلابی  تابلو شهدا را در شهر نصب کنیم و این شرمندگی را برای شما برجای گذاریم  تا بودجه و اعتبارات خود را خرج آوازه خوانان و مطربان کنید.

                                                                                              والسلام علی من تبع هدی

                                                                                              نهم دی ماه ۱۳۹۳

رونوشت:

دفتر مقام معظم رهبری(مد ظله)

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون محترم رئیس جمهور

  DSCN0827 DSCN0833 DSCN0812IMG_7263

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

دیدگاه ها (۵ دیدگاه)

 1. گمنام

  بسم رب الشهداء والصدیقین
  شهید علی نور علی شوشتری:
  دیروز از هر چه بود گذشتیم، آنجا پشت خاکریز بودیم و اینجا در پناه میز. دیروز دنبال گمنامی بودیم و امروز مواظبیم ناممان گم نشود، جبهه بوی ایمان می داد و اینجا ایمانمان بو می دهد، آنجا بر درب اتاقمان می نوشتیم یا حسین، فرماندهی از آن توست ، الان می نویسیم بدون هماهنگی وارد نشوید.
  الهی نصیرمان باش تا بصیر گردیم
  بصیرمان کن تا از مسیر برنگردیم
  آزادمان کن تا اسیر نگردیم

 2. شبنم

  شهداء شرمنده ایم

 3. حامد

  مسئولین منطقه آزاد کی تو فکر خانواده شهدا بودند فقط بدنبال منافع خودشان هستند

 4. صادق

  خانواده شهدا همیشه مظلوم بودند

 5. بازماندگان

  یاد شهدا را باید زنده نگه بداریم اگر منطقه آزاد پول نداره خود مردم باید همت کنند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی