امروز

سه شنبه, ۵ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۲۰:۰۳ بعد از ظهر

اولین نشست انتخاب اعضای شورای هماهنگی اصلاح طلبان شهرستان قشم با حضور دکتر حقیری زاده مشاور عالی استاندار هرمزگان ، حجت الاسلام سید مصطفی ذوالقدر ، شیخ محمد علی امینی و مجمع اصلاح طلبان شهرستان قشم برگزار شد.

در این برنامه که با حضور اعضای مجمع اصلاح طلبان شهرستان قشم برگزار شد ۹ نفر به عنوان شورای مرکزی و ۳ نفر به عنوان عضو علی البدل اصلاح طلبان شهرستان قشم با ۷۱ رای ماخوذه انتخاب شدند.

دکتر حقیری زاده در این برنامه گفت : نگاه به آینده باید بر مبنای  قانون اساسی باشد و هیچ کس نمی تواند تخطی از قانون کند و اصلاح طلبی به معنای تخطی از قانون نیست و هر کس که چنین اقدامی کند از چهار چوب نظام خارج شده است.

وی افزود: ما بر اساس قانون می خواهیم فعال باشیم و پرچم اصلاح طلبی باید همیشه بر افراشته باشد .

حقیری زاده ادامه داد : خیلی ها بدنبال این بودند که پس از سال ۸۸ از بین برود ولی اصلاح طلبی همیشه زنده است و نسل آینده به دنبال اصلاح طلبی هستند و حتی اصول گراها هم به این سمت کشیده می شوند.

مشاور استاندار هرمزگان تصریح کرد : عده ای از دولت قبل ادعای همراهی با دولت دکتر روحانی را دارند و اینها چهره های خطرناکی هستند که چهره عوض می کنند و این بر خلاف اصول اصلاح طلبی است چرا که معنی اصلاح طلبی شفافیت است و تغییر برمبنای خواست خود و اصلاح خود در اولویت اول قرار دارد.

وی توانمندی و شجاعت و درایت را از لازمه های اصلاح طلبی برشمردو عنوان کرد: اصلاح طلبان نباید خود رای و اقتدار گرا باشند بلکه باید به دیگران حق انتخاب و دانستن بدهد و با عقلانیت باید از جهل دور شویم.

شیخ محمد علی امینی هم  در این جلسه گفت: از اینکه عده ای مصمم شده اند در جهت اصلاح قدم بردارند از استقبال می کنیم وآمادگی خود را برای هر گونه هزینه ای که برای حمایت از جریانت اصلاح طلبی در قشم باشد اعلام می کنیم

وی افزود: اصلاح امور یکی از خواسته های اصلی همه انسان ها و کسانی است که به سرنوشت خود وجامعه خود می اندیشند چون انسان در معرض اشتباه و خطا قرار دارد و اگر کسی غیر از این بیاندیشد خود را در جایگاه معصوم قرار داده که نوعی زیاده خواهی است.

رئیس حوزه علمیه اهل سنت بندرلنگه بیان داشت: اصلاح طلبی یک پدیده بدیع و جدیدی نیست و ریشه در تاریخ انبیا و مصلاح بزرگ دارد ، پیامبران خدا هنگامی که اهداف رسالتهایشان را برای امتهایشان بیان می نمودند اصلاح امور در حد استطاعت بود.

شیخ محمد علی امینی با اشاره به جامع بودن قانون اساسی اظهار داشت :هر چند ممکن است قانون اساسی کاستی هایی داشته باشد اما در نوع خود جز مترقی ترین قانون هاست و اگر ما در برخی از جبهه ها دچار تزلزل هستیم به این علت است که التزام عملی به قانون اساسی از خود نشان نداده ایم و هر جا که مصلحت فردی اقتضا کند قانون را دور می زنیم  و قانون گریزی به عنوان یک فرهنگ در بین افرادی شده است که مسئولیتهای مهم و کلیدی بر عهده می گیرند.

وی ادامه داد :  اینجاست که اصلاح طلبی نمود پیدا می کند و یک اصلاح طلب باید متذکر باشد و اهداف اصلی را گوش زد کند که چرا این ملت انقلاب کرد و شهید داد و این همه سال مورد تحریم قرار گرفت و اگر ما از آن اهداف دور شویم جفایی در حق کسانی است که در این مسیر خون داده اند و از خود گذشتگی داشته اند.

این عالم اهل سنت گفت : اصلاح طلبی یعنی مشارکت عمومی در اجرای حکومت و همه حق دارند در سرنوشت خودشان دست داشته باشند و هیچ کس حق ندارد به صرف داشتن یک تفکر ،حزب یا مذهب ادعای قیمومیت بر دیگران را داشته باشد و خود را برتر و بالاتر از دیگران تلقی کند و امر و نهی و به هر کس بخواهد نمره قبولی یا منفی بدهد .

وی تصریح کرد : اصلاح طلبی یعنی اینکه با آغوش باز از همه تفکر ها استقبال کنیم   چرا در بین همه گروه ها  افرادعاقل و خرد گرا وجود دارند که جزو چهره های شاخص هستند و در تفکرات خود تجدید نظر می کنند و از زبان آنها تفکر اصلاح طلبی به گوش می رسد  و این جای امیدواری است که این تفکر ماندگار شده است .

وی فضای باز سیاسی کشور را فرصتی بزرگ برای اظهار نظر در مسائل مختلف حکومت دانست و افزود: بحمد الله در کشور فضای خوبی وجود دارد و اگر انسان خودسانسور و عافیت طلب باشد  باشد دیگر نمی تواند وجود مشکلات را بر گردن دیگران بیندازد و زمانی موفق خواهیم بود که همگان در اداره کشور سهیم باشند و خود را بیگانه ندانند و احساس مصونیت کنند .

بر اساس این گزارش محمد نعمتی مسئول اجرای انتخابات  شورای اصلاح طلبان  شهرستان قشم  نتیجه این انتخابات را به شرح ذیل اعلام کرد:

راشد شرف : ۵۶ رای

احمد مرادی: ۵۵ رای

عبدالرضا دشتی زاده: ۴۹ رای

احمد یازماندگان:۴۸ رای

محمد صغیری:۴۶ رای

سید مسعود آل عبا: ۴۳ رای

حسین مفیدی: ۴۰ رای

محمد نیکخواه:۳۵ رای

احمد قویدل: ۲۹ رای

اعضای علی البدل : سعید تیمار ، محمد محسنی و علی آموخته نژاد

IMG_8869

IMG_8883

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

دیدگاه ها (۱ دیدگاه)

  1. علی ذاکری

    احسنت انشالله موفق باشند

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی