انتخابات تمام شد، ثبت‌نام طرح مستمری مددجویی هم متوقف شد

با پایان انتخابات ریاست جمهوری، وعده‌های دولتی‌ها به مردم یکی پس از دیگری فراموش می‌شود. در تازه‌ترین نمونه، طرح ثبت‌نام از متقاضیان دریافت مستمری اقشار کم‌درآمد، متوقف شده است. سرویس اقتصاد مشرق – با پایان انتخابات ریاست جمهوری، وعده‌های دولتی‌ها به مردم یکی پس از دیگری فراموش می‌شود. در تازه‌ترین نمونه از این خلف ‌وعده‌ها، […]

با پایان انتخابات ریاست جمهوری، وعده‌های دولتی‌ها به مردم یکی پس از دیگری فراموش می‌شود. در تازه‌ترین نمونه، طرح ثبت‌نام از متقاضیان دریافت مستمری اقشار کم‌درآمد، متوقف شده است.

سرویس اقتصاد مشرق – با پایان انتخابات ریاست جمهوری، وعده‌های دولتی‌ها به مردم یکی پس از دیگری فراموش می‌شود. در تازه‌ترین نمونه از این خلف ‌وعده‌ها،  طرح ثبت‌نام از متقاضیان دریافت مستمری اقشار کم‌درآمد، متوقف شده است. دولت یازدهم در آستانه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، به بهانه اجرای یکی از احکام برنامه ششم، یارانه فروردین افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی را ۳ برابر افزایش داد. این در حالی بود که دولت یازدهم اعتقادی به ارائه لایحه برنامه ششم نداشت و حتی روحانی مصوبه مجلس درباره برنامه ششم را ابلاغ نکرد و به جای وی، علی لاریجانی این قانون را  ابلاغ کرد.

با این حال، در زمان تبلیغات انتخاباتی، حسن روحانی و اسحاق جهانگیری بر اقدام دولت در افزایش ۳ برابری یارانه کم‌درآمدها بسیار مانور دادند.

همچنین دستگاه‌های دولتی هم در دوره تبلیغات انتخاباتی از افراد کم‌درآمد دعوت کردند که با ثبت‌نام در سایت خدمات حمایتی، از یارانه ۳ برابری برخوردار شوند.

به عنوان مثال، ۱۸ اردیبهشت  رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: تمام خانوارهایی که درآمد آنها کمتر از میزان تعیین شده در برنامه ششم است، می‌توانند برای دریافت مستمری مددجویی در سامانه خدمات حمایتی ثبت‌نام کنند.

رئیس بهزیستی مستمری تعیین شده برای خانواده‌های پنج نفره و بیشتر را ۴۶۵ هزار تومان، خانوارهای چهار نفره، ۴۱۸ هزار تومان، سه نفره، ۳۲۰ هزار تومان، دو نفره؛ ۲۵۰ هزار تومان و یک نفره را ۱۴۸ هزار تومان اعلام کرد.

۲۶ اردیبهشت هم اسحاق جهانگیری در سخنان تبلیغی خود اعلام کرد: از ابتدای امسال تصمیم گرفتیم به هر خانواده نیازمند ایرانی بین ۲۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان مستمری پرداخت کنیم و در مرحله بعد بر اساس این تصمیم که از ابتدای امسال شروع شده است در مرحله اول تمام افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند و هرکس که بگوید کمتر از این قشر درآمد دارد را شامل خواهد شد.

اما با پایان انتخابات، تمام آن وعده‌ها فراموش شد و اکنون اگر متقاضیان دریافت مستمری مددجوی اقشار کم‌درآمد به سامانه مذکور سر بزنند، به در بسته خواهند خورد.