- هرمز|اخبار قشم - https://hormozonline.ir -

امحای ۱۴ تن مواد غذایی فاسد و غیر استاندارد در جزیره قشم

بیش از ۱۴ تن مواد غذایی فاسد و غیر استاندارد طی شش ماه گذشته در قشم جمع آوری و  امحا شد.

مدیر شبکه بهداشت قشم با بیان این مطلب به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی هرمز گفت: با توجه به اهمیت موضوع بهداشت مواد غذایی مردم قشم ، نیروهای پر تلاش شبکه بهداشت با انجام نظارت از مراکز توزیع مواد غذایی در سطح جزیره قشم موفق شدند در شش ماه نخست سال ۱۴ تن مواد غذایی تاریخ گذشته و  غیر استاندارد  ساخت داخل و خارج از کشور را جمع آوری نمایند.

وی افزود : مواد غذایی خارجی  شامل گروه تیاری و همچنین شیر و آب میوه های چینی  از طریق قاچاق وارد کشور شده است و بعضی از مواد غذایی ایرانی هم با بسته بندی تقلبی و بدون پروانه بهداشت یا تغییر در تاریخ انقضا در سطح جزیره و اماکن سیاحتی فروخته می شد.

دکتر سالاری یادآور شد: در راستای حفظ سلامت و نظارت بر عرضه مواد غذایی طرح تشدید نظارت در ماه مبارک رمضان ،‌ از آرایشگاه ها و نانوایی ها انجام شده است و افزون بر این ۹۳۰۰ بازدید از مراکز عرضه و تولید مواد غذایی شهرستان قشم انجام شده و در همین راستا ۱۲۷ پرونده به تعزیرات دادگستری ارجاع داده شده و ۵۱ مرکز توزیع و تولید پلمب شده است.

وی در پایان از همه مردم خواست در صورت مشاهده عرضه  مواد غذایی غیر استاندار یا تاریخ گذشته موارد را به این مرکز اطلاع دهند تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی شود.