امتناع جهادکشاورزی از جمع آوری شترهای سرگردان در هرمزگان

به گزارش خبرنگار مهر، علی اسفندانی ظهر چهارشنبه در مراسم مانور طرح زمستانی ترافیکی استان در جمع خبرنگاران، گفت: طرح زمستانی ترافیکی راهداری برای نخستین بار در استان از یک دی تا ٢۵ اسفند ماه ادامه خواهد داشت.  وی با اشاره تاثیر اجرای طرح زمستانی در ارتقاء ایمنی جاده های استان، گفت: ۷۸ تیم خودرویی و ۴٢٠ […]

به گزارش خبرنگار مهر، علی اسفندانی ظهر چهارشنبه در مراسم مانور طرح زمستانی ترافیکی استان در جمع خبرنگاران، گفت: طرح زمستانی ترافیکی راهداری برای نخستین بار در استان از یک دی تا ٢۵ اسفند ماه ادامه خواهد داشت. 

وی با اشاره تاثیر اجرای طرح زمستانی در ارتقاء ایمنی جاده های استان، گفت: ۷۸ تیم خودرویی و ۴٢٠ نفر نیروی انسانی در این طرح با همکاری سازمان حمل و نقل، راهداری، امداد خودرو، هلال احمر، و اورژانس پزشکی بحث روان سازی و ایمنی جاده های استان صورت گیرد. 

فرمانده قرارگاه پلیس راه هرمزگان، گفت: در مدت اجرای طرح زمستانی مقرر شده است ٣٢ نقطه احصار شده با همکاری راهداری شناسایی و نواقص موجود رفع شود.

اسفندانی با بیان اینکه، شترهای سرگردان عامل اصلی تلفات در شرق استان است، تصریح کرد: حوداث رانندگی و تصادف جاده ای در شرق استان در حال افزایش است، جهت جلوگیری از این قیبل تصادفات باید تدابیری اندیشیده شود. 

وی ادامه داد: پلیس با حکم دادستان شهرستان میناب مأمور جمع آوری شترهای سرگردان شده است. ولی این جز وظیفه پلیس نیست طبق قانون سازمان جهاد کشاورزی متولی این موضوع است.

وی افزود: جهاد کشاوری به صراحت از جمع آوری شترهای سرگردان امتناع کرده است.بزودی جلسه هماهنگی جهت حل این مشکل با حضور مقامات قضایی و استانداری هرمزگان برگزار خواهد شد.