امام علی(ع) روح تقوا و خدا محوری است

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم با اشاره به فرا رسیدن عید غدیر گفت: امام علی علیه السلام حبل الله المتین و روح تقوا و خدا محوری است. حجت الاسلام والمسلمین جوکار به برنامه های اجرا شده در دهه ولایت اشاره و همایش امام علی(ع) محور وحدت را یکی از شاخص ترین این برنامه ها عنوان […]

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم با اشاره به فرا رسیدن عید غدیر گفت: امام علی علیه السلام حبل الله المتین و روح تقوا و خدا محوری است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار به برنامه های اجرا شده در دهه ولایت اشاره و همایش امام علی(ع) محور وحدت را یکی از شاخص ترین این برنامه ها عنوان کرد و افزود: این همایش با همکاری علما و برادران اهل سنت منطقه برگزار شد که طی آن علمای برجسته شیعه و سنی بر محور بودن حضرت علی علیه السلام در وحدت اذعان نمودند.

وی گفت: تمامی برنامه ها با برنامه ریزی اهل سنت و با هماهنگی با دفتر امام جمعه قشم صورت پذیرفت که در عمل نشان داد وحدت میان علمای شیعه و سنی در جزیره وجود دارد.

جوکار ضمن تشکر از دست اندر کاران این همایش از مردم درخواست کرد در برنامه های دهه ولایت حضور پر رنگ تری داشته باشند.

امام جمعه شهرستان قشم در بخش دیگری از سخنان خود به ۳۱ شهریور و آغاز هفته دفاع مقدس اشاره کرد و این هفته را یاداور رشادت ها و ایثار و از جان گذشتگی شهدا، جانبازان و ایثارگران دانست و گفت: ما از دفاع مقدس آموختیم که پیروزی و موفقیت در سایه ایمان به خدا، اتحاد کلمه و وحدت و ایستادگی و مقاومت بوجود خواهد آمد.

وی گفت: از دفاع مقدس آموختیم که قدرت های بزرگ و مستکبر در برابر ایستادگی و مقاومت و اراده پولادین ملت ایران محکوم به شکست هستند.

جوکار ادامه داد: استقامت و پایداری شعار آن روزهای انقلاب بود و شعار امروز ما در برابر استکبار که به دروغ از صلح و مذاکره و  ایجاد روابط سخن به میان می آورند همین است.

وی به عدم پرداخت پول های بلوکه شده ایران در بانک های امریکا و تصویب قانونی در این زمینه اشاره کرد و آن را نمونه ای از بد عهدی دشمن در برابر ملت ایران دانست و اظهار کرد: ما همان ملتی هستیم که در انقلاب اسلامی را بوجود اوردیم و در ۸ سال دفاع مقدس در برابر استکبار جهانی ایستادگی کردیم و امروزه نیز بهتر از گذشته در برابر دشمن خواهیم ایستاد و تسلیم نخواهیم شد.

خطیب جمعه قشم به روز بزرگداشت شعر و ادب فارسی نیز اشاره کرد و گفت: شاعران ما باید به بیشتر شعر انقلابی و ارزشی و اسلامی روی بیاورند.

وی از اندیشمندان و صاحب نظران نیز درخواست کرد بیشتر به زبان فارسی توجه کنند و سعی کنند این زبان را به یکی از زبان های اصلی در دنیا تبدیل کنند.

حجت الاسلام جوکار با توجه به آغاز فصل بازگشایی مدارس و دانشگاه ها از مردم تقاضا کرد برای حمایت از تولید ملی از لوازم التحریر ایرانی در جهت دفاع از فرهنگ و اقتصاد کشور و نشان دادن ولایت پذیری خرید کنند.

وی همچنین پیشنهاد کرد نمایشگاه عرضه لوازم التحریر و نوشت افزار در قشم دایر شود تا مردم با سهولت بیشتری به این تولیدات ملی دسترسی داشته باشند.

خطیب جمعه قشم از مردم ومسئولین تقاضا کرد با عزم ملی و همگانی با فراهم نمودن لوازم التحریر برای دانش اموزان بی بضاعت و نیازمند، مانع از ترک تحصیل دانش اموزان شوند.

امام جمعه شهرستان قشم در ادامه از شبکه گاز رسانی به علت اقدام در جهت ترمیم معابر عمومی تشکر کرد و از شهرداری نیز درخواست کرد نسبت به آسفالت نمودن کوچه ها و معابر اطراف مصلی و محلات قشم اقدام کنند.

جوکار همچنین خطاب به مدیران مدارس اعلام کرد حوزه های علمیه خواهران و برادران آمادگی دارند برای مدارس نیروی معلم و مدرس و امام جماعت بدون چشم داشت مادی تامین کنند.

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه اول نماز جمعه به ادامه بحث سبک زندگی اسلامی با محوریت تربیت فرزند با موضوع وظایف پدر و مادر در قبال فرزندان پرداخت و گفت: یکی دیگر از اعمال سفارش که بر گرفته از قرآن و سیره اهل بیت علیهم السلام است دعای والدین برای فرزندان است.

وی گفت: با توجه به آداب اسلامی پدر و مادر باید قبل از فرزند دار شدن و بعد از آن باید به درگاه خداوند برای فرزند خود دعا کنند و از خدا بخواهند که فرزندشان رادر مسیر صلاح و رستگاری و دین و تدین قرار دهد.

جوکار افزود: دعا کردن برای کودک ودعا کردن برای رشد و تربیت دینی کودک یک وظیفه است.