امام حسین (ع) با قیام خود مانع از به انحراف بردن جامعه شد

امام جمعه اهل سنت قشم گفت: امام حسین(ع) درس بزرگ آزاد زیستن را به بشریت هدیه داد. شیخ عبدالرحیم خطیبی در گفت وگو با خبرنگار تقریب در قشم، اظهارداشت: حسین (ع) با عزت وشرف و اقتدار تمام در برابر حکومت فاسد زمان خود ایستاد و در این راه همه هستی خود را فدا کرد و […]

امام جمعه اهل سنت قشم گفت: امام حسین(ع) درس بزرگ آزاد زیستن را به بشریت هدیه داد.
شیخ عبدالرحیم خطیبی در گفت وگو با خبرنگار تقریب در قشم، اظهارداشت: حسین (ع) با عزت وشرف و اقتدار تمام در برابر حکومت فاسد زمان خود ایستاد و در این راه همه هستی خود را فدا کرد و این درس بزرگی برای همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان است.

وی ادامه داد: قیام خونین عاشورا حرکتی برای اعتلای دین خدا و امر به معروف و نهی از منکر بود و امام حسین (ع) با قیام خود مانع از به انحراف بردن جامعه شد.

امام جمعه اهل سنت قشم تاکید کرد: آنچه فرزند فاطمه و علی (ع) در عاشورا برای ما به ارمغان گذاشت، ایستادگی در برابر انحرافات و از جان گذشتگی برای عزت اسلام عزیز بود.

به گفته وی، امام حسین (ع) و ۷۲ یار باوفایش در واقعه عظیم عاشورا با آنکه می‌دانستند حریف سپاه یزید نمی‌شوند، اما حاضر نشدند با یک انسان ظالم و فاجر کنار بیایند و این درس بزرگ آزاد زیستن است که حسین (ع) به تاریخ بشریت هدیه داد.

شیخ خطیبی با تاکید بر اهمیت واقعه عظیم کربلا و حادثه فراموش نشدنی عاشورای حسینی، گفت: برای نسل جوان امروز باید ابعاد این واقعه مهم ریشه یابی شود و تحلیل‌های ارزشمندی از واقعه عاشورا به آنان ارائه گردد.

وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر فلسفه مهم قیام امام حسین (ع) علیه حکومت ظلم و جور بود و این فریضه مهم در همه زمان‌ها و مکان‌ها باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

به گفته امام جمعه اهل سنت قشم، متاسفانه پس از رحلت پیامبر بزرگوار اسلام و دوران طلائى صدر اسلام ، انحرافات زیادی میان امت اسلام ایجاد شد به طوری که عده‌ای حاضر به کشتن نوه پیامبر شدند و این درد بزرگی برای جامعه اسلامی است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کربلا و عاشورای حسینی، گفت: غفلت انسان از فریضه امر به معروف و نهی از منکر موجب افتادن انسان به ورطه هلاکت می‌شود و همه ما در برابر این فریضه اسلامی وظیفه سنگینی بر عهده داریم.