امام جمعه هرمز : الحاق به منطقه آزاد قشم حق مردم جزیره هرمز است

امام جمعه هرمز : مسئولان مشکلات جزیره هرمزبه گوش رئیس جمهور برسانند و در خصوص الحاق جزیره هرمز به منطقه آزاد قشم  تلاش کنند تا مشکلات مردم این جزیره برطرف گردد . خطیب جمعه هرمز در خطبه نخست ضمن توصیه خود و نماز گزاران به رعایت تقوای الهی به ادامه بحث معاد از منظر قرآن […]

امام جمعه هرمز : مسئولان مشکلات جزیره هرمزبه گوش رئیس جمهور برسانند و در خصوص الحاق جزیره هرمز به منطقه آزاد قشم  تلاش کنند تا مشکلات مردم این جزیره برطرف گردد .

خطیب جمعه هرمز در خطبه نخست ضمن توصیه خود و نماز گزاران به رعایت تقوای الهی به ادامه بحث معاد از منظر قرآن و روایات پرداخت که در قسمتی از آن گفت روز قیامت روزی است که ۵۰ سال طول می کشد که به اعمال انسانها برسند

وی نیز گفت اولین و مهمترین چیزی که در قیامت مورد سوال و جواب قرار داد می شود ولایت علی (ع) است که در قرآن کریم به آن تاکید بسیاری شده است که هر کس بی ولایت حضرت علی (ع) از دنیا بروند هیچ اعمال آن مورد قبول نیست .

حجت الاسلام محمد کاظم مناقبیان در خطبه دوم با اشاره به سالروز قیام مردم قم و تبریز و دیدار مردم آذربایجان غربی با مقام معظم رهبری  گفت معظم له در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از ملت ایران اسلامی در خصوص حضور گسترده در راهپیمایی روز ۲۲بهمن  گفت ملت ایران اسلاامی در این راهپیمایی سنگ تمام گذاشتن و نشان دادن که همیشه از آرمانهای خود دفاع می کنند .

امام جمعه هرمز نیز گفت پیام راهپیمایی ۲۲ بهمن این بود که مسئولان بدانند که ملت پشتوانه مسئولان خواهند بود و پیام دیگری که در این راهپیمایی داشت وحدت و استقامت بود که دشمنان بدانند ملت ایران اسلامی در مقابل ظلم سر فرود نخواهند آورد و ایستادگی خواهند کرد و چیزی که  برای آن خون داده اند از آن گذشت نخواهند کرد .

مناقبیان در ادامه به سفر ریاست محترم جمهور ی به استان هرمزگان اشاره و اظهار داشت ما این سفر را به فال نیک میگیریم که در این سفر نمایندگان و مسئولان  در خصوص  طرح الحاق جزیره هرمز به منطقه آزاد قشم که حق این مردم است دفاع کنند .

امام جمعه هرمز بیان داشت اکنون وضعیت اشتغال در هرمز وضعیت مناسبی نیست و ما امید واریم که این طرح الحاق هرمز به منطقه آزاد قشم  عملیاتی بشود .

وی نیز عنوان کرد عده ای  در حمایت از محیط زیست هرمز قلم فرسایی می کنند اگر دل سوز مردم این جزیره  هستید به محیط زیست فکر نکنید بلکه به زیست مردم توجه داشته باشید.

ایشان در ادامه تصریح کرد ما خواهان منطقه آزادی هستیم که در قشم و کیش است و باعث رفاه و برطرف شدن مشکلات مردم باشد .

حجت الاسلام مناقبیان خاطر نشان کرد مسئولان ما مشکلات این جزیره به گوش رئیس جمهور برسانند و در خصوص الحاق جزیره هرمز به منطقه آزاد قشم  تلاش کنند تا مشکلات مردم این جزیره برطرف گردد .

امام جمعه هرمز در پایان بیان کرد دولت تدبیر و امید با تدبیر خودش و با نشست های کارشناسانه که می گیرند امید را به مردم این جزیره بدهند ./.