امام جمعه قشم: گردشگران نوروزی حرمت ماه مبارک رمضان را حفظ کنند

امام جمعه قشم گفت: حرمت ماه مبارک رمضان همزمان با پذیرایی و استقبال از گردشگران و مسافران نوروزی در بزرگ ترین جزیره ایرانی خلیج فارس از سوی دستگاه ها و دست اندرکاران باید حفظ و رعایت شود.

امام جمعه قشم گفت: حرمت ماه مبارک رمضان همزمان با پذیرایی و استقبال از گردشگران و مسافران نوروزی در بزرگ ترین جزیره ایرانی خلیج فارس از سوی دستگاه ها و دست اندرکاران باید حفظ و رعایت شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قشم با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای نزدیک شدن آحاد جامعه به خدا و تزکیه نفس است، خواستار گسترش معنویات در جامعه و ارتقای آگاهی دینی و معنوی جوانان و نوجوانان شد.

وی عید نوروز را سنتی حسنه و یکی از آیین های کهن ایرانیان خواند و گفت: سال جدید شمسی، سالی زندگی بخش، حیات بخش و زیستن در مدرسه آفاق است.
امام جمعه قشم توضیح داد: آغاز سال نو باید با تزکیه نفس و با حضور در مجالس و محافل مذهبی همراه باشد و باید مراقب بود تا در این ایام که در ماه مبارک رمضان قرار دارد گناهی صورت نگیرد.

حجت‌الاسلام حاجبی اضافه کرد: نوروز نباید تنها به تحول بیرونی و خانه تکانی خلاصه شود بلکه خانه تکانی درونی نیز باید در نوروز وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه آغاز بهار ایجاد تحول است و انسان باید با فرا رسیدن بهار دورن خود را نیز خانه تکانی کند، گفت: معصیت نکردن و محاسبه اعمال و رفتار یک ساله مهمترین لازمه های برگزاری نوروز است.

خطیب نماز جمعه قشم با اشاره به سالروز وفات حضرت خدیجه کبری(س) همسر گرامی پیامبر اسلام خاطرنشان ساخت: این بانوی بزرگ اسلام نخستین زنی بود که اسلام آورد و الگویی برای زنان جهان است.

وی همچنین به ۱۵ ماه مبارک رمضان روز میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) اشاره و بر کمک به مستمندان جامعه تاکید کرد.

حجت‌الاسلام حاجبی با بیان اینکه در دولت سیزدهم چندین هزار بنگاه راکد دوباره فعال شدند، افزود: آیت‌الله رئیسی، با حضور مستقیم در بنگاه‌های تولیدی و پیگیری‌های مستمر توانست این بنگاه های اقتصادی راکد و نیمه فعال را دوباره به فعالیت درآورد که این یک پیروزی است.

وی با اشاره به اعطای نشان فتح به فرماندهان کل ارتش و سپاه از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در روز ۲۱ اسفندماه جاری بیان کرد: این نشان به ۲ فرد اهدا نشد بلکه به ۲ مجموعه مقتدر نظام که در کنار هم قرار داشتند به دلیل عملکرد آنان در ارتقای توان دفاعی و رزمی و قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح، انجام شد.

نشان فتح، به‌عنوان نماد عملیات‌های پیروزمندانه رزمندگان اسلام و فاتحان این عملیات‌ها انتخاب شده است.

این نشان، از سه برگ درخت نخل و گنبد مسجد جامع خرمشهر و نیز پرچم جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده است.