امروز

دوشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۳۹۸

  ساعت

۲۲:۱۳ بعد از ظهر

متن سخنان امام جمعه قشم حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه ۱۷ آذر ۱۳۹۶
حدود دو هفته پیش منطقه آزاد یکی از ۱۲ زمینی که در زمان مدیر عامل قبلی سازمان که انصافا مدیر عامل انقلابی ، ولایی و متعهدی بود ؛ یادش بخیر در آن زمان هر چه برای فضای فرهنگی و دینی شهرستان بود کمک می کرد به مساجد در کل شهرستان توجه داشت به نیروهای انقلابی توجه داشت او ۱۲ زمین را یکجا برای مسجد و حسیسنیه سازی واگذار کرد .
مدیر عامل فعلی منطقه آزاد از وقتی که آمد سرکار ، ما مماشات کردیم و اشتباه ما همین مماشات ما بود . مماشات کردیم هر روز بر یکی از این زمین ها دست گذاشت و هی این را باطل کند آن را باطل کند ؛ البته هیچ کدام را ما اجازه ندادیم باطل کند ، اینجا مناسب نیست ، آنجا مناسب نیست ، اینجا می خواهیم چکار کنیم ، چون هر کدام را برنامه داشتند ، بفروشند مسجد نباشد بازار باشد ، مسجد نباشد به پولدارها داده شود .
اما ما در مقابله همه اینها مقابله کردیم. یکی از آن زمینها زمینی است که بنام حضرت عل اکبر علیه السلام واگذار شده بود مسجد و حسینیه ساخته شود . با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان کلنگ زنی شد .در آنجا نمار جماعت خوانده شد یعنی بنام مسجد وقف شد .هیئت امنای مسجد رفتند دور آن زمین دیوار کشی کردند ، حالا اشتباه کردند تخلف کردند ، هر چه ، دیوار را کم و زیاد کرده بودند . غیر از آن اندازه ای که قرار بود واگذار شود یه مقدار مثلا بیشتر کم و زیاد حلا هر چی .
اما منطقه آزاد یک جسارتی کرد که در قشم تا کنون چنین جسارتی کسی به پیروان اهل بیت نکرده بود دیواری که بنام مسجد حضرت علی اکبر ، حسینیه حضرت علی اکبر ساخته شد و و روی آن پرچم مزین بنام سید الشهدا علیه السلام زده بودند اینها رفتند لودر برداشتند و این دیوار را خراب کردند ؛ بدون اینکه اینها یک تماس با ما بگیرند یا یک کلمه به ما بگویند یعنی پیروان اهل بیت را اینقدر اینجا ضعیف فرض کردند ، این قدر بی کس و کار فرض کردند ، این قدر بی صاحب فرض کردند که به خودشان جرات دادند این زمین را بروند خراب کنند دیوارش را و یک کلمه حاضر به تماس و عذر خواهی هم نباشند .
یک هفته من صبر کردم و مهلت دادم قرار بود هفته گذشته این مطلب را با شما مردم در میان بگذارم اما جمعی از معتمدین عزیز ما که برای من قابل احترامند گفتند شما صبر کنید مسئله حل می شود . به نظر معتمدین و بعضی از مسئولین عزیزمان که از من خواستند احترام گذاشتم ، آن هفته را نیامدم نماز جمعه و چیزی نگفتم اما این هفته که مهلت داده بودم هم آنها کاری نکردند ؛ اما الان عرض می کنم مسئولین عزیز شهرستان و استان مان که همه را در جریان گذاشتم یعنی مسئولین شهرستان و استان به همه گفتم باید آن جسارتی که کرده اند را جبران کنند از پیروان اهل بیت که به آنها جسارت شده است عذر خواهی کنند دیواری که تخریب کرده اند دوباره بسازند و این مسئله را من از مسئولین عزیز و تلاشگرمان می خواهم که پیگیری کنند و الا خود مردم ترتیب کار را می دهند .
من هیچ گاه در هیچ مسئله ای به هیچ مسئولی توهین نکردم توهین را روا نمی دانم ، ما مسلمانیم ما پیرو قرآنیم و توهین را هم تحمل نمی کینم. ما نه توهین می کنیم نه جسارت می کنیم و نه توهین و جسارت را تحمل می کنیم ، من ا ز احدی هم ترس ندارم الذین یبلغون رسالات الله و یخشونه و لا یخشون احد الا الله و کفی با الله حسیبا ، قرآن کریم می فرماید مبلغین دین خصوصیتشان این است که اینها فقط از خدا می ترسند .
این که بخواهند بگویند چنین می کنیم چنان می کنیم ، پشت سر ما شایعه درست کنند تخریب کنند اینها طبیعی است از امروز به بعد هر چه شایعه علیه من شنیدید هر چه تخریب شنیدید هر چه اتهام شنیدید به پای این خطبه بگذارید نگران نباشید جبهه حزب الله جبهه پیروان اهل بیت همیشه و همیشه پیروز بوده اند فان حزب الله هم الغالبون حزب الله پیروز است .
درود بر این شرافت و شهامت و غیرت و دیانت شما مردم عزیزی که در دفاع از ارزشها و مقدساتتان و نمادها و اماکن مقدستان جان برکفید . خدا ان شا الله همه شما ها را حفظ کند ان شا الله همه کسانی که در مسیر اشتباه دارند حرکت می کنند ان شا الله آنها را هم هدایت کند و به راه راست برگرداند.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=24756
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی