امام جمعه قشم:امام حسین (ع) محور وحدت مسلمانان جهان است

امام جمعه قشم گفت : امام حسین (ع) محور وحدت مسلمانان جهان است . به گزارش پایگاه هرمزانلاین: حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرستان قشم، ظهر چهارشنبه درجمع عزاداران هیئت مذهبی قشم درمسجد امام حسین(ع) این شهرستان با اشاره به ارادت قلبی اقلیت های مذهبی به امام حسین (ع) ؛ گفت:امام حسین مورد علاقه همه […]

امام جمعه قشم گفت : امام حسین (ع) محور وحدت مسلمانان جهان است .

به گزارش پایگاه هرمزانلاین: حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرستان قشم، ظهر چهارشنبه درجمع عزاداران هیئت مذهبی قشم درمسجد امام حسین(ع) این شهرستان با اشاره به ارادت قلبی اقلیت های مذهبی به امام حسین (ع) ؛ گفت:امام حسین مورد علاقه همه آزادگان جهان است.

 

جوکارافزود:تاسوعا وعاشورا دو نماد عشق و دلباختگی در برابر معبود و جانفشانی در را جانان است .

 

امام جمعه قشم یادآورشد: مقام با عظمت حضرت ابوالفضل و موقعیت خاص ایشان باعث شده تا به طور ویژه یک روز را به بیان رشادت ها و فضیلت های این فرزند امیرمومنان(ع) اختصاص دهند که این روز، همان تاسوعای حسینی است.

 

حجت الاسلام جوکار بیان داشت:یکی از ویژگی‌های بارز حضرت عباس(ع) وفاداری و وفای به عهد بود که این ویژگی بسیار مهم و دارای اهمیت است.

وی در ادامه با بیان اینکه انسان باید نسبت به عهد خود با خداوندپایبند باشد، ابراز داشت: عهد با خداوند به سه صورت فطری، شرعی وعقلی است و کسانی که کفران نعمت می‌کنند و به نذرهای خود عمل نمی‌کنند؛حرف‌های شیطان را گوش می‌دهند، و پیمان شکن هستند.