امروز

سه شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۴:۳۷ بعد از ظهر

امام جمعه اهل سنت شم گفت: بر هر مسلمانی است که ضمن حفظ و تقویت باورهای دینی در خود، زمینه تفکر بیشتر در دین را برای نزدیکان و دوستان خود مهیا سازد.

شیخ عبدالرحیم خطیبی در جمع تعدادی از مردم این شهر، با بیان اینکه توجه ویژه خداوند منوط به یاری کردن دین الهی اسلام است گفت: اگر می‌خواهیم بیمه الهی شویم و خداوند در مقابل حوادث روزگار از ما حفاظت و حراست کند باید به دستورات خداوند جامه عمل بپوشانیم و مطیع اوامر او باشیم.

وی با بیان اینکه مصونیت از بلایای دنیوی منوط به فرمانداری از اوامر خداوند متعال است اظهار کرد: اگر می‌خواهیم بیمه الهی شویم و خداوند در مقابل حوادث روزگار از ما حفاظت و حراست کند باید به دستورات خداوند جامه عمل بپوشانیم و مطیع اوامر او باشیم.

خطیبی با بیان اینکه قرآن‌کریم شامل برنامه‌ زندگی و دستورات حضرت حق است گفت: قرآن ‌کریم از انسان‌های مومن می‌خواهد که زبان، شکم و شهوت خود را از حرام حفظ کنند.

امام‌ جمعه اهل‌ سنت قشم با اشاره به ضرورت حفظ دین توسط مسلمانان گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های دشمن در جهت تزلزل عقاید جوانان در مورد دین و باورهای اسلامی بر هر مسلمانی است که ضمن حفظ و تقویت باورهای دینی در خود زمینه تفکر بیشتر در دین را برای نزدیکان و دوستان خود مهیا سازد.

وی با بیان اینکه انسان در مقابل تن سالمی که خداوند به او داده مسئول است گفت: هیچ‌کس حق ندارد با جان خود بازی کند یا کوچک‌ترین صدمه‌ای به خود بزند.

رئیس شورای روحانیت جزیره قشم با تجلیل از نعمت بزرگ عقل در انسان گفت: کسانی که با تناول مشروبات الکلی خود را به سر حد حیوان تنزل می‌دهند باید بدانند که در مقابل نعمت عقل مسئولند و باید این نعمت را به عنوان وجه تمایز انسان و حیوان حفظ کنند.

وی با بیان اینکه از طرق نامشروع نسل تداوم پیدا نمی‌کند گفت: ازدواج تنها وسیله‌ای است که نسل را تداوم می‌بخشد و به همین دلیل خداوند دیگر راه‌ها را بسته‌ است.

شیخ خطیبی با تاکید بر تربیت فرزند صالح و اشاره به بخشی از داستان حضرت خضر (ع) و حضرت موسی (ع) تصریح کرد: این فرزند صالح است که برای انسان دعا کرده و برای ما طلب مغفرت می‌کند و فرزند ناخلف نبودش از بودنش بهتر است.

منبع فارس

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی