الزهار: پیروزی واقعی، آزادسازی فلسطین است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، محمود الزهار عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی “حماس” تاکید کرد که این جنبش وعده احداث بیمارستانی را در آینده نزدیک در شهر رفح می‌دهد که در شأن رشادت‌های مردم این شهر باشد. به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، محمود زهار در سخنرانی خود در جریان مراسم بیست و نهمین […]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، محمود الزهار عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی “حماس” تاکید کرد که این جنبش وعده احداث بیمارستانی را در آینده نزدیک در شهر رفح می‌دهد که در شأن رشادت‌های مردم این شهر باشد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، محمود زهار در سخنرانی خود در جریان مراسم بیست و نهمین سالروز تاسیس حماس در شهر رفح واقع در جنوب باریکه غزه تاکید کرد که «ما به شما وعده ساخت بیمارستانی را می دهیم که قدرت خدمت رسانی به اهالی شهر رفح را داشته باشد.»

وی افزود که احداث بیمارستان مساله‌ای ضروری برای تکمیل نقش و خدمت رسانی حماس در عرصه درمانی است.

زهار در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که رهبران سیاسی و نظامی حماس قدرت تحقق مبادله وفاداری به آزادگان ۲ را دارند و «مبادله وفاداری به آزادگان چشم به راه کسی است که این مبادله را تکرار کند و گردان‌های شهید عزالدین قسام ـ به حول و قوه الهی ـ قدرت آن‌را دارد که جشن بزرگ و مقدس دیگری را رقم بزند.»

وی با اشاره به اینکه آزادسازی اسرا هدف والای جنبش حماس و دیگر گروه‌های فلسطینی است، تاکید کرد که مقاومت در اشکال مختلف حق ملت فلسطین است و سلاح مقاومت همچنان به سمت دشمن نشانه خواهد رفت. این رهبر برجسته فلسطینی خاطر نشان کرد که «سلاح و زبان ما به رغم تلاش‌های برخی طرف‌ها برای اهانت یا جنگ با ما، همچنان از جهان عرب دور خواهد ماند.»

محمود زهار اعلام کرد که پیروزی واقعی، آزادسازی فلسطین است و این مراسم‌ها نیز صرفا تاکیدی بر این مساله است که فلسطین جوهره مسائل جهان عرب و اسلام است.

وی افزود حماس با استفاده از سلاح دیپلماسی برای متقاعد کردن جهانیان مبنی بر اینکه مقاومت “تروریسم” نیست، ابتکار عمل را در دست گرفت و خدمت به وطن از طریق انتقال اموال از یک کشور به کشور دیگر، “یک مساله اخلاقی” است.

از سوی دیگر، این رهبر حماس از مراجع مصری خواست که ۴ عضو بازداشت شده جنبش حماس را که بیش از یک سال است بازداشت شده اند، آزاد کند.

وی همچنین از آزادگان امت اسلامی خواست که از ملت فلسطین حمایت کنند.

این عضو دفتر سیاسی جنبش حماس تاکید کرد که مفهوم وحدت ملی، ترکیب برنامه مقاومت و همکاری امنیتی نیست، بلکه وحدت با نظر مردم حاصل می شود.

زهار همچنین بر لزوم اجرای توافقات صورت گرفته در سال ۲۰۱۱ در زمینه آشتی ملی و عمل دولت فلسطین به مسئولیت‌های خود در قبال باریکه غزه تاکید کرد و گفت:«اگر دولت از این مسئولیت‌هایش چشم‌پوشی کند، ما باید وضعیت را دوباره بررسی کنیم؛ چرا که این وضعیت را قبول نداریم.»

وی از محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین خواست که تمامی توافقنامه‌های امضا شده با رژیم صهیونیستی؛ از جمله توافقنامه اسلو را لغو و همکاری های امنیتی را متوقف کند.

انتهای پیام/